גרין טרור

שם בעברית

גרין טרור

שם לועזי

Green Terror

שם מדעי

Aequidens rivulatus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

דרום אמריקה- אקוודור ופרו

נפח אק' מומלץ

לפחות 300 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 30 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

20 – 26 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

ציקליד הגרין טרור הנו אמריקאי נפוץ במיוחד בקרב המגדלים. הגרין טרור מגיע אלינו מדרום אמריקה מאקוודור ופרו מנהרות מים מתוקים. הגרין טרור הוא דג ססגוני במיוחד בעל גוף רחב ומרשים עם שלל צבעים, הגוף שלו בצבע אפור ירקרק וקשקשיו זוהרים והם בצבע גם כסוף ירוק, סנפיר גבו והסנפיר האחורי בסופם צבע כתום, ועל גופו כתם שחור, על פני הגרין טרור (בחלם התחתון) ישנם עיטורים יפיפים כסופים זוהרים. הגרין טרור גדל לגודל של 25 ס"מ באקווריום הביתי ולעתים מועטות גם ל- 30 ס"מ, בטבע ניתן למצוא את הדג בגודל של 35 ס"מ גם.

גידול באקווריום

דג הגרין טרור הנו חזק במיוחד, ומתאים למגדלים בגלל סלחנותו לטעויות של מתחילים בתחום ובגלל רמת עמידותו גם בתנאי מים קשים. הגרין טרור הנו דג טרטוראלי במיוחד וידרוש אקווריום די גדול של 300 ליטר (לכל היותר) עם דקורציה רבה. ציקליד הגרין טרור יאהב מקומות מסתור כמו גזים, מסלעות, מערות ומקומות בהם יוכל להסתתר. הציקליד גרין טרור הוא דג חזק במיוחד אך עדיין דורש תנאים מינימלים של החלפות מים ושאיבות רפש (לפחות), החלפות מים שבועיות של 40% בשבוע ושאיבות רפש אחת לשבועיים יועילו לו, בנוסף פילטרציה חזקה היא חובה, מומלץ לפחות פי 4 מנפח האקווריום (אם לא יותר). הגרין טרור חי בטבע במקומות בהם אור השמש לא הכי ישיר והוא יאהב מקום עם סביבה חשוכה יחסית. בנוסף הגרין טרור נוטה לחפור לכן מצע חולי יהיה נהדר בשבילו ויספק את צרכיו.

שותפים מתאימים

הגרין טרור הוא דג טרטוראלי שיאהב אקווריום עם מקומות מסתור רבים, אך למרות הכל הוא דג תוקפני שגדל לגודל יחסית גדול, לכן שילוב עמו יהיה עם דגים מאותו אזור (אמריקאים למנהם) גדולים ותוקפנים כמוהו, כמו אוסקרים, פאקואים, סוורומים וכדומה.

זיהוי בין המינים

בבגרות הזכר יפתח בליטה מרשימה (לרוב זה קורה בערך אחרי ה- 16-17 ס"מ). לא מומלץ במיוחד אך בלחיצה קטנה על הבטן ניתן לראות שאבר המין של הנקבה הוא U ושל הזכר בצורת V.

רבייה

יש ליצור זוג באקווריום ולאחר מכן מומלץ לבודד אותו בגלל תוקפנותו, אך לא חובה ותמיד יש לקחת סיכון ששאר אוכלוסיית האקווריום יכולה להיפגע (מאחר והזוג תוקני). לאחר מכן יש לשים אבנים שטוחות וחלקות (כמו חלוקי נחל) או צלח כלשהי לצורך ההטלה. הנקבה תטיל עד כ- 300 ביצים, ולאחר מכן הזכר יפרה אותם. הזוג ישמרו על הביצים ויהיה תוקפני ולא ייתן לשום דבר להתקרב לביצים. כיומיים לאחר ההטלה הדגיגים יבקעו ועמם שק חלבון שיזין אותם למשך שבוע מיום הבקיעה, לאחר כשבוע ועד כחודש מומלץ להאכיל אותם במזון חי כמו ארמטיה מובקעת שמכילה את כל הדרוש להם. לאחר כחודש ניתן להפריד את הדגיגים לאקווריום אחר או למכור וכו'.

מזון מומלץ

הגרין טרור בכללי הוא אוכל כל אך תזונתו העיקרית היא בשרית. יש להאכילו במזון מסחרי צף שעיקרו הוא בשרי, יש לגוון לא בתזונה צמחית. פעם בשבוע אפשר לתת לגרין טרור תולעי דם, תולעי קליפורניה, מלפפון ועוד ירקות ומזונות חיים דומים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן