דגלון אמריקאי

שם בעברית

דגלון אמריקאי

שם לועזי

flagfish

שם מדעי

Jordanella floridae

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

נאוויתיים

מקור

אמריקה הצפונית

נפח אק' מומלץ

לפחות 45 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 6 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

18 – 22 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

דגלון אמריקאי התגלה לראשונה בשנת 1879. שמו ניתן לו בשל זה שבזמן שהוא מחוויר הוא מזכיר במעט את דגלה של ארה"ב. הדגלון אמריקאי מאופיין בנקודות זוהרות על פני גופו בצבעים ירוק, תכלת, אדום, הנקבה תהיה אפורה יותר ביחס לזכר.

 

גידול באקווריום

הדגלון האמריקאי דורש אקווריום בנפח מינימלי של 45 ליטר, דג זה ישגשג באקווריום ביוטופ, ניתן ליצור זאת ע"י אקווריום ביצה עם גזעי סחף ומעט ג'אוה מוס. הדגלון נחשב לדג חזק, שיוכל לשרוד ולשגשג במגוון רחב של תנאים ולהשתלב באקווריום שונים עם קשת רחבה של דגים ולכן יהיה תוספת מצוינת למיכל קהילתי מגוון.

 

שותפים מתאימים

הדגלון אמריקאי נחשב לדג שקט ורגוע. הוא יסתדר עם כל דג קהילה רגוע בגודלו ואף גדולים ממנו כגון סקלרים, אפיסטוגורמות, דיסקוסים ועוד. הדגלון יעדיף מים קרירים מעלות צלזיוס, אך ניתן להרגילו למים חמימים יותר ולשלבו באקווריום.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי קל ביותר, הזכר הוא בעל צבעי הקשת ואילו הנקבה בצבע אפור עם מן "עין" בקצה האחורי של סנפיר הגב האחורי.

 

רבייה

רבייתו של דג זה קלה, ראשית יש לדאוג למפלס מים נמוך ולדאוג ליחס של זכר על 3 נקבות לעידוד רבייה. כאשר נוצר זוג יש להפריד אותם לאקווריום יעודי בנפח מינימלי של 40 ליטר ולעלות את הטמפ' שתהיה בין 24 ל-26 מעלות. הרבה צמחייה עם עלים רחבים עליהם יוטלו הביצים תגביר את סיכוי ההישרדות של הדגיגים. לאחר שיש לנו את כל הדברים הנ"ל יש לחכות עד שהזכר יבחר נקבה ויתרבה איתה. לאחר ההטלה כאשר הזכר מתחיל לאוורר את הביצים יש להוציא את הנקבות מחשש לחייהם, שכן הזכר יהיה תוקפני לכל הדגים שינסו להתקרב לביצים. לאחר כשבוע הביצים יבקעו וניתן להוציא את הזכר או להעביר את הביצים למיכל אחר ולגדלם בנפרד. את הדגיגים יש להאכיל באינפוזוריה.

 

מזון מומלץ

תזונתו העיקרית היא מזון צמחי, הדגלון אמריקאי ישמור על התפתחות האצות באקווריום אך ישמח לאכול גם מזון מסחרי ואף מזון חי כמו תולעי דם וארטמיה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן