דג זהב ראש אריה

שם בעברית

דג זהב ראש אריה

שם לועזי

Lionhead Goldfish

שם מדעי

Carassius auratus auratus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיונים

מקור

סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

18 – 22 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

דג הזהב הוא הדג הנפוץ והמוכר ביותר בתחום הדגים דג הזהב ראש אריה זמינים במגוון רחב של צבעים לרבות אדום, כתום, שוקולד, כחול, ושחור. דג הזהב ראש אריה מגיע ממשפחת הקרפיונים, אך, דג זה אינו קיים בטבע ומקורו הוא במעבדת פיתוח סינית לדגים. דג הזהב ראש אריה ניחן באופי שקט יחסית שלא דורש יותר מידי טיפול, אך, כדי שאורך החיים של הדג יהיה ארוך ובריא רצוי לספק לו מתחם גידול כמו לכל דג אחר ולא לגדלו בכלי זכוכית לא מאובזר. דבר נוסף שהופך את דג הזהב בכל צורותיו לנמכר כל כך הוא היותו מתאים לבריכות, בגלל אופיו החזק וכמובן הטמפרטורות הנמוכות שבהן הוא חי בטבע.

גידול באקווריום

למרות גודלו הגדול יחסית של הדג (עד 12.70 סנטימטרים) אפשר לשכנו באקווריום של לפחות 60 ליטר ואיכות המים בו לא תשפיע על הדג בגלל כושר ההסתגלות שלו. דג הזהב ראש האריה דורש אקווריום עם מקומות מסתור כגון מערות, גזעים, צמחים חיים או פלסטיק, קוקוסים וכל דבר דומה שיהיה לו למסתור ושיוכל להיכנס אליו. מים בעלי טמפרטורות של בין 16-25 יהיו נהדרים לדג.

שותפים מתאימים

דג הזהב ראש אריה ישתלב נהדר עם דגי זהב שדומים לו ועוד קרפיונים מהמשפחה בעלי אופי דומה ויציק לדגים קטנים ממנו.

זיהוי בין המינים

לא ניתן תמיד להבדיל בין המינים, רק בתקופת הרבייה. בתקופת הרבייה הזכרים יפתחו גבשושיות על מפתח הזימים. ברבייה הנקבה תטיל את הביצים.

רבייה

רבייה של דגי הזהב ראש אריה הינה קשה יחסית אך עם המון רצון והשקעה הרבייה אפשרית ותתקיים לאחר שנה עד 3 שנים כאשר הזכר יפתח גבשושית במפתח הזימים והנקבה תגדל במהירות די מהירה. לאחר שייווצר הזוג הנקבה תטיל אלפי ביצים שלרוב יפלו ו"יתקעו" במצע. הזוג בדרך כלל אוכל את הביצים, וכדי למנוע את הדבר אפשר להתקין רשת כלשהי שתפריד בין הביצים להורים.

מזון מומלץ

דגי הזהב ובכללותם דג הזהב ראש אריה הם אוכלי כל ויקבלו מגוון רחב מאוד של סוגי מזון לדגים. יש להקפיד לא להאכיל את כל סוגי דגי זהב במזון הכולל חלבון בכמויות מוגזמות שכן הדבר מעורר מחלות. המזון הנפוץ ביותר והמתאים לדגי זהב ולפיכך לדג הזהב ראש אריה הוא מזון דפים יעודי לדגי זהב. הביצים בוקעות לאחר 4-6 ימים, את הדגיגים יש להאכיל במזון חי ולאחר חודש גג ניתן להאכיל את הדגיגים במזון יבש.

שאלות ותשובות

תגובה אחת

  1. היי רציתי לדעת איפה קונים דג כזה אחד כתום ואחד שחור אם יש כמה הוא עולה איזה אוכל מותאם לו ואיזה אקווריום מתאים לו אשמח שתחזרו אלי בהקדם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה