דג יתוש

שם בעברית

דג יתוש

שם לועזי

poisson moustique

שם מדעי

Heterandria formosa

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

משריצים

מקור

דרום מזרח ארה"ב

נפח אק' מומלץ

לפחות 25 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

20 – 28 מעלות

חומציות מים

4.8 – 7 pH

מליחות מים

כללי

את דג היתוש בטבע ניתן למצוא את דג זה במקורות מים רדודים מליחים וגם במים מתוקים. תוחלת חייו של דג היתוש הוא עד 3 שנים. דג זה מתאפיין בפס שחור עבה לאורך כל גופו המלווה עם צבעים ירוק, צהוב וסגול.

גידול באקווריום

דג זה צריך אקווריום בנפח 25 ליטר ומעלה, הוא לא דורש דרישות מיוחדות מלבד החלפות מים סדירות, מומלץ שיהיה זרם מים חלש באקווריום. דג זה יעריך מאוד צמחייה באקווריום אשר תתרום לשיגשוגו, תועיל לערכי המים ותספק מקום מסתור לשרצים ולדגים הבוגרים.

שותפים מתאימים

דג זה נחשב לדג להקה. אולם עלולות להיות מריבות על הטריטוריה באקווריום. דג זה הוא דג חברתי ומומלץ לגדל אותו בקבוצות של לפחות 5 פריטים. בגלל שהוא דג קטן ושקט לא כדי להחזיקו באקווריום קיבוצי. דגים אחרים נוטים לראות אותו במיוחד את הזכרים כטרף קל, אך ישנם דגים מסוימים שיסתדרו איתם כמו כמו: קורידורסים, עפרורוניים, משריצים קטנים וחסרי חוליות רגועים.

זיהוי בין המינים

הנקבה גדולה יותר מהזכר, ולזכר יש גונופודיום. הזכר יגיע לגודל 2 ס"מ ואילו הנקבה עד 3-3.5 ס"מ.

רבייה

הרבייה היא קלה מאוד דג היתוש נחשב לדג פורה מאוד, מומלץ להרבותם בלהקה, ביחס של זכר אחד לשלוש נקבות. ההשרצה תתחיל כ6-8 שבועות לאחר הזיווג והנקבה תשריץ כ 50 שרצים. ההשרצה תעשה כ2-3 פעמים ביום למשך מספר ימים. הדגיגים הם די גדולים ויאכלו ארטמיה, תולעי מיקרו ומזון יבש לדגיגים. ההורים לא יטפלו בדגיגים. הרבייה של דג היתוש היא כמו אצל כל המשריצים החיים. פשוט צריך שיהיו זכרים ונקבות והטבע יעשה את שלו.

מזון מומלץ

דג זה אוכל כל, אבל מומלץ מאוד לתת לו גם מזון צמחי. הוא אינו בררן ותמיד יאכל.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה