דג נחש

שם בעברית

דג נחש

שם לועזי

Rope Fish

שם מדעי

Erpetoichthys calabaricus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דגים אחרים

מקור

מערב אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 200 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 40 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

29 – 24 מעלות

חומציות מים

7.5 – 6 pH

מליחות מים

כללי

דג נחש הוא מצוי בעיקר במערב אפריקה חי בנחלים, אגמים וביצות בעלי צמחייה בגדותיהם מנהר האוגון שבניגריה ועד לנהר הצ'ילואנגו ברפובליקה של קונגו. צבעו של דג נחש הם צהוב, זית וחום. שחייתו של הדג הנחש מיוחדת, היא מזכירה זחילה של נחש וגם מבנה גופו- מכאן בא שמו של הדג. הדג נחש נקרא גם דג חבל, זהו בעצם התרגום לשמו מאנגלית.

 

גידול באקווריום

הדג נחש דורש אקווריום בעל לפחות 200 ליטר האקווריום צריך להיות בכבדות נטוע עם מסתור פינות שנוצרו עם שורשים או עצים. בגלל שהדג נחש נוטה לשחות ולהיות בקרקעית האקווריום, מצע חצץ גרוס דק או חול מומלצים (לא חובה). הדג נחש הוא אמן בריחה לשמצה כי גם יכול לקפוץ למרחק גדול, פרט זה חיוני כי האקווריום צריך להיות מצויד מכסה הדוקה בלי חורים. אקווריום ארוך ורחב ככל שניתן. הוא סתגלן מאוד כשמדובר בתנאי המים מערות ומקומות מסתור אחרים יעזרו לו להתאקלם מהר יותר לאקווריום.

 

שותפים מתאימים

ניתן לשלבו עם דגים שקטים בגודל דומה, אך דגים תוקפניים יותר יכולים לפגוע בו. הוא מסוגל לטרוף דגים וחסרי חוליות קטנים שיהיו בגודל המתאים לפיו. הוא יכול לסתדר עם דגי הקהילה כגון ברברוס סומטרה, גורמים סקלרים, ציקלידים אפריקים ושוכני קרקעית למנהם.

 

זיהוי בין המינים

ההבחנה בין המינים קשה מאוד עד בלתי אפשרית כמעט. לזכר אצל הדג נחדש יש יותר סנפירים שונים מעט משל הנקבה.

 

רבייה

רבייה קשה, לאחר שנוצר זוג הנקבה מטילה על צמחיים או על משטחים שטוחים אחרים. לוקח לביצים שלושה ימים לקבוע.

 

מזון מומלץ

דג נחש ניזון בטבע בעיקר ממחסרי חוליות ודגים קטנים אך בשבי הוא ניזון בעיקר מאוכל חי כגון: תולעי דם ארטמיה ועוד, ניתן להרגיל אותו למזון מסחרי בשרי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן