דג סול (מים מתוקים)

שם בעברית

דג סול (מים מתוקים)

שם לועזי

freshwater soles

שם מדעי

Brachirus panoides

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דגים אחרים

מקור

אסיה, נהרות ונחלי מים מליחים ומתוקים

נפח אק' מומלץ

לפחות 160 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 21 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

29 – 23 מעלות

חומציות מים

8 – 7 pH

מליחות מים

כללי

דג הסול של המים המתוקים מגיע גם בשם "דג סנדל" אך נכון להגיד "דג סול של מים מתוקים". את דג הסול ניתן למצוא באסיה. הדג גדל לגודל של כ- 21 סנטימטרים. דג הסול דורש מיכל של כ- 160 ליטרים עם מצע חולי. הדג הינו דג שאוכל כל… הדג לא הכי נפוץ אך ניתן להשיגו, הוא לא מומלץ למתחילים. דג זה הינו דג מים מליחים לכן יש ליצור לו מליחות מסוימת באקווריום.

 

גידול באקווריום

דג הסול דורש מיכל של כ- 160 ליטר עם שטח קרקעית גדול ועם מצע חולי. יש לדאוג למים מליחים באקווריום. הדג עצמו לא דורש הרבה אך הבעיה בהאכלתו, הדג אוכל רק בלילה, אז יש לתת לו אוכל שוקע ולדאוג שאף דג חתול כלשהו אוכל לו את האוכל. טווח הטמפרטורות הדרוש לדג הוא- 23-29 מעלות צלזיוס. טווח ה- PH הדרוש לדג הוא 7.0 עד 8.0. מליחות מתאימה תהיה 1.012 עד 1.019.

 

שותפים מתאימים

יש לשלב את הדג עם דגים אשר גדולים מימנו בשביל שהוא לא יטרוף אותם, כל דג שיהיה בגודל מפתח פיו הוא יאכל, משהו נוסף, אסור לשלבו עם דגים תוקפניים מידי שלא יפצעו ואף יהרגו אותו. דבר נוסף וגם הוא חשוב לא מעט הדגים חייבים לשרוד במליחות שבה הוא חי.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן לזהות בין המינים.

 

רבייה

רבייה באקווריום הביתי לא ידועה.

 

מזון מומלץ

הדג הסול מים מתוקים אוכל אוכל חי בלבד, הוא ניזון רק ממזון בשרי. הוא צד ופעיל בלילה לכן יש להאכילו כאשר האור באקווריום סגור וגם מסביב לאקווריום, כאשר יש חושך מוחלט. הוא יאכל תולעי דם, דגים, חתיכות בשר (חזה עוף/שניצל, בשר בקר וכו'…), תולעי דם, תולעים קפואות, שרימפסים ומזונות חיים דומים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן