דג ערפד

שם בעברית

דג ערפד

שם לועזי

vampire

שם מדעי

payara

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

דרום אמריקה- אמזונס, טפז'וס ריו, האורינוקו.

נפח אק' מומלץ

לפחות 2700 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 118 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 9 pH

מליחות מים

כללי

דג הפאקו השחור מגיע אלינו מדרום אמריקה מברזיל, כאשר שם הוא חי בנהר האמזונס ובנהר הרו נגרו. דג הפאקו השחור בטבע יגיע לגדלים מטורפים של מעל מטר ועד מטר וחצי (בערך), באקווריום הביתי הוא מגיע עד 110 ס"מ (מטר ועשרה סנטימטרים). דג הפאקו השחור נוטה להסתובב כדג להקה בטבע, כל להקה מונה מספר פריטים. דג הפאקו השחור למרות גודלו המטורף לא תקופני במיוחד ובבגרותו הוא לא נוטה לזוז הרבה ולרוב יישאר בין צמחייה/מקום מסתרו אידאלי שבו הוא ירגיש נוח.

גידול באקווריום

דג הפאקו השחור מגיע לגודל של 110 ס"מ, וידרוש אקווריום בנפח של 1500 ליטרים ומעלה, כאשר אורך האקווריום 250 ס"מ, עומקו מטר לפחות, וגובהו החל מ 70 ס"מ. דג הפאקו השחור מלכלך לא מעט בגלל גודלו וכמות המזון שהוא צורך, הוא דורש מערכת פילטרציה חזקה של פי חמש מנפח האקווריום לפחות, החלפות מים סדירות הנן חובה, לפחות 40% בשבוע ושאיבות רפש של פעם בשבוע או שבועיים. דג הפאקו השחור נוטה לרוב לחיות באזורים עם מקומות מסתור רבים, ניתן להשתמש בגזעים/שורשים גדולים, צמחים גבוהים וכו' על מנת ליצור מקומות מסתור בשבילו. כמו כן הוא חי במקום בו אין שמש ישירה לכן מומלץ לגדלו באקווריום שהתאורה בו לא חזקה במיוחד.

שותפים מתאימים

דג הפאקו השחור גודל בלהקה של לפחות ארבעה פריטים, הדבר לא חובה אך הפאקו השחור ירגיש בטוח יותר כאשר יהיה בלהקה. שותפים לפאקו השחור יהיו פאקואים גדולים כמוהו, ארואנות, פיקוקי באס גדולים, אוסקרים סטינגריי, ודגים בגודלו (בערך) ובאותה רמת תוקפנות. כל דג שיהיה בגודל מפתח פיו או מעט יותר גדול יאכל די במהירות או ייתקף. כמו כן, חסרי חוליות לא ישרדו איתו.

זיהוי בין המינים

אין אפשרות להבדיל בין המינים.

רבייה

רבייה אינה אפשרית באקווריום הביתי.

מזון מומלץ

בטבע הדג ניזון מכל מה שנופל למים ומחי במים, פקנים, ענבים, חרקים, דגים חיים וכד'.. באקווריום הביתי ניתן להרגילו למזוו יבש צמחי ובשרי וניתן לפנקו מידי פעם בענבים, עדשים, מלפפון, קישוא וכמובן גם במזון חי או קפוא כמו תולעי דם, תולעים לבנות וכד'.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *