דג ערפד

שם בעברית

דג ערפד

שם לועזי

vampire

שם מדעי

payara

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דרום אמריקה- אמזונס, טפז'וס ריו, האורינוקו.

מקור

דרום אמריקה- אמזונס, טפז'וס ריו, האורינוקו.

נפח אק' מומלץ

לפחות 2700 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 118 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

דג הערפד מגיע מדרום אמריקה באמזונס ויובליו מעל טפז'וס ריו, ובנהר האורינוקו בוונצואלה. דג הערפד נפוץ בעוד שני שמות "סייבר סיני נמר" ו"טטרה ערפד". דג הערפד נקרא כך בגלל שיני הערפד שיש בפיו, פיו מורב מ12 שיניים (ניבים) שגודלן מגיע ל- 4-6 ס"מ, לסתו חזקה במיוחד והוא מפרק מזון בקלות רבה עם שינוי החדות. דג הערפד תוקפני מאוד ולא יפחד לתקוף דגים גדולים ממנו, באקווריום הביתי מומלץ להמנע מהכנסת הידיים לאקווריום בו הוא חי, נשיכה מדג בוגר תנקב לבנאדם את היד בקלות רבה (השיניים/ניבים חדות כמו מחט ואף יותר). הדג ערפד מתאפיין בגוף כסוף אפור כאשר הגוף די ארוך ולא עבה יותר מידי, רך דג הערפד מגיע לגודל של 118 ס"מ וישקול עד 40 קילו.

 

גידול באקווריום

דג הערפד גדל לגודל של 118 ס"מ וידרוש אקווריום בנפח של 2700 ליטר ויותר עם מרחב שחייה גדול ומעט מקומות מסתור. דג הערפד הוא דג נורא חזק בטבע אך באקווריום הביתי קשה נורא לגדלו והוא מת יחסית מהר, הוא לא חי באקווריומים בדרך כלל יותר משנתיים. כמו כן, הדג מלכלך המון, יש לשמור על פילטרציה של פי 4-5 וגם לעשות החלפות מים ושאיבות רפש, החלפת מים של 40% בשבוע ושאיבת רפש פעם בשבוע- שבועיים תהיה נהדרת לדג. דג הערפד לא חזק באקווריום הביתי ובגלל זה יש לשמור תמיד על ערכים תקינים באקווריום בו הוא חי. דג הערפד דורש מקומות מסתור שיהיו מגזעים וצמחייה, דג הערפד לא יאהב תאורה חזקה וישירה לכן יש לשים תאורה די חלשה.

 

שותפים מתאימים

דג הערפד יאכל ויתקוף דגים קטנים וגדולים ממנו. שינוי נותנות לו יתרון וזו עוד בעיה שקשה נורא לשלבו עם דגים. מומלץ לשלבו עם בני מינו שירגיש יותר בטוח או לשלבו עם דגים גדולים כמו פיקוקי באס, פאקואים וכו'.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים לא אפשרי מבחינה חיצונית.

 

רבייה

רבייה לא אפשרית באקווריום הביתי.

 

מזון מומלץ

תזונתו היא בשרית חייה. ניתן להאכילו בדגים חיים, בשר בקר, שניצל/חזה עוף, חסרי חוליות- לובסטרים ושרימפסים חיים וקפואים, צפרדעים ועוד מזונות חיים למנהם.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *