דג פרפר

שם בעברית

דג פרפר

שם לועזי

African butterfly fish

שם מדעי

Pantodon buchholzi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דגים אחרים

מקור

אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 150 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

23 – 30 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

דג הפרפר האפריקאי הינו אחד הדגים המוזרים והמיוחדים בתחביב. גופו מעוטר בסנפירים אשר דומים במבט מלמעלה לכנפיים של פרפר ומכאן שמו. זהו דג אשר מתבודד לעצמו רוב הזמן ופשוט צף על פני המים אך למעשה מדובר בטורף מיומן ומהיר מאוד בשעת הצורך. באקווריום מתאים ובשעת האכלה הדג יתעורר לחיים וישחה בשמחה מופגנת. בטבע, דג הפרפר חי באפיקי נחל רדודים, שלוליות ובריכות קטנות עשירות בצמחיה וחרקים.

 

גידול באקווריום

אקווריום מתאים לדג פרפר יהיה ברוחב 70 סנטימטרים לפחות, מאחר ודג הפרפר חי בטבע במקווי מים רדודים גם באקווריום הביתי הוא יעדיף מים רדודים, רצוי בגובה 30-20 סנטימטרים אך הדבר אינו חובה. צמחיה צפה וצמחיה שתולה תעזור לדג הפרפר להרגיש בבית. יש לשמור על איכות מים טובה באקווריום. חובה להחזיק את דג הפרפר באקווריום עם מכסה סגור מאחר והוא יקפוץ החוצה בכל הזדמנות.

 

שותפים מתאימים

שותפים מתאימים לאקווריום יהיו דגים שאינם קטנים ממנו ואינם חולקים איתו את החלק העליון של פני המים. דגים אחרים כולל בני מינו עלולים להטרף על ידיו.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים אפשרי, הזכר רזה יותר מהנקבה וסנפיר הזנב שלו עגלגל יותר.

 

רבייה

רבייה באקווריום הביתי נחשבת לקשה מאוד.

 

מזון מומלץ

מזון מתאים לדג הפרפר הוא מגוון רחב של מזונות חיים כגון יתושים, צרצרים, תולים, דגיגים, זבובים וכדומה. דג הפרפר עשוי לאכול מזון מסחרי בשרי צף אך לא יאכל מזון שוקע.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן