דג תנין

שם בעברית

דג תנין

שם לועזי

longnose gar

שם מדעי

Lepisosteus osseus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דגים אחרים

מקור

צפון ומרכז אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 4500 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 200 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

טמפ' מומלצת

12 – 25 מעלות

חומציות מים

6 – 7.7 pH

מליחות מים

כללי

עם גודל מרשים ולסת חזקה בעלת שיניים חדות אשר יכולת להזיק קשות ליד אדם צבע אשר נע בין צבע זית לחום בהיר הפך דג התנין לטורף אגרסיבי, דג זה אינו חוקי בארצנו מחשש שאם ישוחרר למקווה מים יהרס האיזון האקולוגי והוא עלול להזיק גם לבני אדם ולהתרבות, מקורו של הדג הוא בצפון ומרכז אמריקה.

גידול באקווריום

אורך ורוחב במקווה המים אלו דברים החשובים עבור דג התנין והוא גדל במים מתוקים ומליחים כאחד, מלכלך מאוד בגלל גודלו ולכן חי באזורים בהם יש תחלופת מים מהירה.

שותפים מתאימים

אגרסיבי ביותר, בשלב זה או אחר דג התנין הופך השותפים שלו למזון חי ואם לא ניתן הם יהפכו אותו לכזה. דג התנין לא אוהב שותפים כלל ויגיע למלחמות עד מוות.

זיהוי בין המינים

בהשוואה לזכר הנקבה שמנה יותר וגדולה יותר מהזכר.

רבייה

בטבע, בערך בתחילת האביב ייווצרו זוגות, הזכרים יובילו את הנקבה למקום ההטלה שהם בחרו והנקבה תטיל את הביצים. לאחר כשבוע או יותר כאשר הדגיגים יתחילו לשחות הם יעזרו במן מדבקה על ראשם כדי להידבק לצמחיה, הדגיגים ניזונים בעיקר מסרטנים ופשפשים אשר נמצאים באזור המים. זכרים מגיעים לבגרות תוך 3.5 שנים לעומת הנקבות שמגיעות לבגרות מינית רק בגיל 6.

מזון מומלץ

טורף ולא יהסס לאכול גם חיה הולכת על 4 שתתקרב ותוכל להיכנס לפיו, יש להיזהר ולא להתקרב למקווה מים כאשר ידוע על הימצאו באזור.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן