דניו קווין

שם בעברית

דניו קווין

שם לועזי

Devario regina

שם מדעי

Devario regina

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

ק

מקור

תאילנד, לאוס והודו

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 27 מעלות

חומציות מים

6.2 – 7.3 pH

מליחות מים

כללי

דניו קווין, אשר התגלה לראשונה בשנת 1934 הוא דג להקה "פשוט" בצבעיו ובהתנהגותו, אך עם זאת אהוב על מגדלים רבים דווקא בשל הסיבות הנ"ל. צבעו של הדג כסוף כחלחל ופסים מוארכים בצבעי כתום וצהוב מעטרים אותו לכל אורך גופו.

 

גידול באקווריום

דניו קווין הינו דג להקה ועל כן דורש אקווריום בנפח של 100-120 ליטרים לכל הפחות. דניו קווין מגיע אלינו מנחלים המאופינים בזרימה חזקה ומים מאוזנים, ועל כן יש לספק לו זרימות ברחבי האקווריום ומערכת פילטרציה סבירה. הדניו קווין הוא דג להקה תזזיתי ומהיר- מה שנותן עדיפות למרחב שחייה גדול על פני מקומות מסתור בעיצוב האקווריום בו ישוכן.

 

שותפים מתאימים

דניו קווין הינו דג רגוע ושקט במיוחד אשר לא יתקוף גם את מיני הדגים הקטנים והרגועים ביותר. עם זאת, אין לשלבו עם דגיגים ו-או דגים הקטנים מגודל פיו מחשש שיאכלו בשוגג. אין לשלב את הדניו קווין עם ציקלידים ודגים טורפים אשר יש אפשרות שפיים גדול מגודלו.

 

זיהוי בין המינים

אינו חד משמעי. הזכר בדרך כלל יציג מופע צבעים מודגש יותר מן הנקבה ויהיה רזה ממנה.

 

רבייה

רביית דניו קווין אינה קלה ולא דווחה בשבי במקרים רבים. על מנת להתחיל בתהליך הרבייה יש לבודד להקה המונה בין5-10 פרטים לאקווריום המיועד להם. באקווריום זה יש להוריד את הטמפרטורה עד ל22 מעלות ולחכות להטלה. לאחר ההטלה יש להוציא את הלהקה מהאקווריום על מנת למנוע אכילת ביצים ע"י ההורים. תוך יומיים תתרחש הבקיעה של הביצים. את הדגיגים יש להאכיל בארטמיה מובקעת או במזון בוגרים גרוס דק.

 

מזון מומלץ

הדניו קווין אינו דג בררן ויאכל מזונות מסחריים מגוונים המתאימים לו. אין להסתפק בתזונה ממזונות מוכנים בלבד ואי לכך יש לגוון גם בעזרת מזון חי/קפוא כדוגמת תולעי דם וזחלי יתוש.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן