החתול המתהפך דקורוס

שם בעברית

החתול המתהפך דקורוס

שם לועזי

Clown Synodontis

שם מדעי

Synodontis decorus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

קונגו, קמרון- מערב אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 250 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 30 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 27 מעלות

חומציות מים

6.2 – 7.2 pH

מליחות מים

כללי

החתול המתהפך דקורוס הוא דג מיוחד ומשעשע שקיבל את שמו בזכות צורת השחייה המוזרה והאופיינית שלו, שחייה הפוכה על הגב. דג החתול מתהפך דקורוס מגיד אלינו מקונגו וקמרון שבמערב אפריקה. החתול המתהפך דקורוס הוא דג דיי רגוע אך לעיתים עלול לתקוף ולאכול חסרי חוליות הקטנים ממנו ולכן אין לשכן אותו באקווריום עם חסרי חוליות קטנים. החתול המתהפך דקורוס הינו פעיל לילה בעיקר וביום יעדיף להסתתר בתוך צמחייה או בין סלעים. החתול המתהפך דקורוס הוא דג יפיפה ואהוב בקרב מגדלי הדגים בזכות הגוף הלבן בעל הכתמים השחורים, הראש האפרפר וסנפיריו וזנבו המפוספסים בשחור.

 

גידול באקווריום

החתול המתהפך דקורוס הוא דג חזק ועמיד יחסית שיוכל לחיות גם במים במצב גרוע. לתנאים אופטימליים יש לשכנו באקווריום שנפחו אינו קטן מ-250 ליטר, וזאת בשל הגודל העצום שהוא מגיע אליו בבגרותו (30 ס"מ). יש לדאוג להחלפות מים תכופות ולהרבה מקומות מסתור כגון סלעים וגזעים. על מנת שדג החתול המתהפך דקורוס יציג מופע צבעים מרהיב מומלץ לשכנו באקווריום עם הרבה צמחיה. טמפרטורה מומלצת לדג החתול המתהפך דקורוס תהיה 24-28 מעלות וחומציות מים בין 6.2 ל-7.2 PH. החתול המתהפך דקורוס יעדיף קרקע חולית ויהיה רגיש להצטברות רמות ניטראט גבוהות.

 

שותפים מתאימים

החתול המתהפך דקורוס הוא דג דיי רגוע אך עשוי לתקוף דגים קטנים וחסרי חוליות ולכן יש לשכנו באקווריום עם הרבה מ קומות מסתור ועם דגים שגדולים מגודלו הסופי של פיו. החתול המתהפך דקורוס ישתלב יפה באקווריום ציקלידים אפריקאים.

 

זיהוי בין המינים

קשה מאוד להבדיל בין המינים של החתול המתהפך דקורוס, אך בדרך כלל צבעי הנקבה יהיו דהויים יותר והיא תהיה מעט גדולה ועגלגלה יותר מהזכר.

 

רבייה

לא תועדה רבייה באקווריום הביתי אך ידוע שהחתול המתהפך דקורוס הינו מטיל תפזורת.

 

מזון מומלץ

החתול המתהפך דקורוס הינו אוכל כל ויאכל גם מזון יבש. ניתן לפנקו בתולעי דם ומזון חי פעם-פעמיים בשבוע.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן