ויאג'ה ארגנטיאה, לבנה

שם בעברית

ויאג'ה ארגנטיאה, לבנה

שם לועזי

White Vieja

שם מדעי

Vieja argentea

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מקסיקו, גואטמלה, פנמה

נפח אק' מומלץ

לפחות 350 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 40 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

26 – 30 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

הויאג'ה הלבנה הוא דג מרשים המגיע לגדלים מרשימים וניגוד צבעים מהמם. מקורו של הויאג'ה ארגנטיאה היא ממרכז אמריקה ממדינות כמו מקסיקו וגואטמלה. הויאג'ה הלבנה מגיע לגודל של כארבעים סנטימטרים(!) , צבע גופו לבן מעוטר בכתמים שחורים גדולים. ככל שהתנאים יהיו יותר טובים כך הדג יקבל שולים סגולים בהירים בקצות הסנפירים.

גידול באקווריום

בשביל לספק לארגנטיאה תנאי גידול אופטימלים צריך אקווריום בנפח של 350 ליטר לפחות. צריך לספק לויאג'ה כמה שיותר מרחב שחייה לכן יש להציב כמה סלעים בצידי האקווריום כדי שתיהיה לו טריטוריה משלו ולהשאיר את אמצע האקווריום פתוח לשחיה. דג הויאג'ה הלבנה אוכל הרבה ומלכלך המון לכן צריך פילטרציה חזקה מאוד והרבה החלפות מים ושאיבות רפש מאסיביות.

שותפים מתאימים

שותפים מתאימים לארגנטיאה יהיו ויאג'ות גדולות ואגרסיביות אחרות וציקלידים אמריקאים גדולים ואגרסיביים כגון טקסס, גרין טרור, מידאס וכ'ו.

זיהוי בין המינים

אצל פרטים צעירים ניתן להבדיל אצל הארגנטיאה בין המינים רק לפי איבר המין (מה שמסובך למגדל הממוצע) כי אין הבדל חיצוני שאפשר לראות. זכרים בוגרים מפתחים בליטה בראש וגופם מאסיבי יותר.

רבייה

הארגנטיאה הוא מטיל מצע לכן יטיל על אבן חלקה או יחפור עד קרקעית האקווריום ויטיל שם את הביצים. הבקיעה תהיה אחרי 3-4 ימים ולאחר עוד שלושה ימם הדגיגים ישחו. את הדגיגים צריך להפריד מההורים לאחר כשלושה שבועות כדי שההורים לא יטרפו אותם. מומלץ שלא ייווצר זוג באקווריום עם דגים אחרים כי אז ההורים יהיו עוד יותר תוקפנים מהרגיל ועלולים להרוג את רוב שוכני האקווריום.

מזון מומלץ

הויאג'ה הלבנה הוא אוכל כל לכן מומלץ לשלב בתזונתו גם אוכל בשרי וגם אוכל צמחי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן