ויאג'ה מקוליקאודה

שם בעברית

ויאג'ה מקוליקאודה

שם לועזי

blackbelt cichlid

שם מדעי

paraneetroplus maculicauda

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מרכז אמריקה:מקסיקו,בליז,קוסטה ריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 300 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 30 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

מליחות מים

6.5 – 8 pH

 

כללי

הויאג'ה מקוליקאודה מגיע אלינו ממרכז אמריקה, תפוצתו הנרחבת ביותר היא בנהר אוסומאסינטה שבגוואטמלה וניתן גם למצוא אותו בנהר צ'אגרס שנמצא בפנמה. הויאג'ה מקוליקאודה גדל לגודל גדול יחסית של עד 30 סנטימטרים, בטבע ניתן למצוא את הדג בסדר גודל של מעל 35 סנטימטרים, גם באקווריום הביתי הויאג'ה מקוליקאודה גדל במהירות , ויאג'ה זה מאופיין בתנועותיו האיטיות , הויאג'ה מקוליקאודה קיבל את הכינוי ציקליד החגורה השחורה בגלל שתי סיבות, סיבה ראשונה היא הפס השחור המופיע על שתי צידי גופו המדמים חגורה והסיבה השנייה היא בעקבות אגרסיביות הדג.

 

גידול באקווריום

הויאג'ה מקוליקאודה דורש אקווריום עם הרבה מקומות מסתור כגון גזעים שורשים וכ"ו.., יש לדאוג לשים באקווריום תאורה עמומה וצמחים צפים, הויאג'ה מקוליקאודה דורש אקווריום בגודל של 140 ליטר מינימום לפריט בוגר יחיד, עם שותפים או זוג ויאג'ות יש לגדלם באקווריום של החל מ 350 ליטרים. דג הויאג'ה מקוליקאודה נוטה ללכלך את מי האקווריום (בגלל הפרשותיו- צואה לדוגמה, מזונו, וכדומה) לכן יש להצטייד בפילטר חזק, בנוסף לכך החלפות מים של 30-50% בשבוע יהיו נהדרות לדג, שאיבות רפש פעם בשבועיים מומלצות ללא ספק.

 

שותפים מתאימים

הויאג'ה מקוליקאודה הנו דג תוקפני, הוא יסתדר רק עם דגים בגודלו ודגים שיותר גדולים ממנו וכמובן באותה רמת תוקפנות . הויאג'ה מקוליקאודה יאכל דגים שיכנסו לפיו. שותפים אידאלים לגידול עמו יהיו טקסס, אוסקר, מידאס, יגואר ודגים גדולים ותוקפניים כמוהו.

 

זיהוי בין המינים

הזכרים רחבים וגדולים יותר מן הנקבות, בבגרות הזכרים יפתחו בליטה על הראש.

 

רבייה

הרבייה אפשרית, אך לא קלה, הדג מוכן לרבייה כבר בגיל חצי שנה, יש לשכן באקווריום כמה פריטים ולחכות להיווצרות זוג, המים באקווריום צריכים להיות בטמפרטורה של 26 מעלות ולהיות בחומציות של 7 Ph, רצוי להשתמש במטילן בלו, הנקבה תטיל כ 500 – 600 ביצים על משטח חלק שנוקה בקפידה כמו סלע או רצפת האקווריום, לאחר כשלושה ימים יבקעו הביצים, לאחר שהדגיגים יבקעו, הזוג יעביר את הדגיגים למקום בטוח באקווריום ושם ישמרו על הדגיגים בחרף נפש. לאחר כשבוע הדגיגים יחלו לשחות בחופשיות באקווריום, את הדגיגים ניתן להאכיל באמצעות ארטמיה מובקעת , יש לזכור שדג המקוליקאודה (הזוג בעצם) יגן על הביצים והדגיגים ויתקוף כל חפץ או דג שיתקרב אליהם ואף יהרוג דגים שיתקרבו.

 

מזון מומלץ

הויאג'ה אינו בררן בתזונתו והוא יאכל כל סוג של מזון אשר תזרקו למי האקווריום במידה והוא יראה אותו, רצוי לגוון בתזונתו על מנת לשמור על בריאותו על-ידי מזון בשרי וצמחי של חברות שונות. על מנת לפנק את הויאג'ה ניתן להאכילו במזון חי או קפוא מה שגם יזרז את הרבייה שלו ויחזק את צבעיו. רצוי להאכילו במזונות כמו- תולעי דם, תולעים חיות, מזון מסחרי צף בשרי וצמחי, ירקות וכו'.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *