ויאג'ה פנסטרטה

שם בעברית

ויאג'ה פנסטרטה

שם לועזי

viega fenestrata

שם מדעי

paraneetroplus fenestratus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מרכז אמריקה- מקסיקו

נפח אק' מומלץ

לפחות 300 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 30 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 30 מעלות

חומציות מים

8 – 7 pH

מליחות מים

כללי

הויאג'ה פנסטרטה מגיע אלינו ממקסיקו, מנהרות ונחלי מים מתוקים. הויאג'ה פנסטרטה מאופיין בצבעו המרשים גודלו של הויאג'ה פנסטרטה מגיע עד כ-30 ס"מ, בטבע ניתן למצוא אותו בגדלים של עד 45 ס"מ. בבגרותו זכרים בוגרים עשויים לפתח בליטה מרשימה על ראשו וצבעיו מרהיבים במיוחד.

 

גידול באקווריום

הויאג'ה פנסטרטה דורש אקווריום בנפח 300 ליטרים ומעלה בגלל רמת תוקפנתו, אך אפשרי לגדל דג יחיד ב 150 ליטרים (מומלץ יותר), מומלץ לשים באקווריום מקומות מסתור כגון סלעים, גזעים, צמחייה וצמחייה צפה וכדומה, לא מומלץ לשלב באקווריום צמחייה מכיוון שהויאג'ה פנסטרטה מסוגל לאכול את הצמחייה, הויאג'ה פנסטרטה הוא דג אשר מלכלך מאוד, ולכן נדרש לבצע שאיבות רפש סדירות של כפעם בשבועיים לפחות, החלפות מים סדירות של 40% בשבוע, ולדאוג למערכת פילטרציה חזקה.

 

שותפים מתאימים

דג הויאג'ה פנסטרטה הינו תוקפני ודורש שותפים תוקפניים כמוהו, ניתן לשלבו עם עוד ויאג'ות כמוהו, אמריקאים נוספים כמו אוסקרים, פאקואים, ועוד אמריקאים גדולים ותוקפניים. כל שילוב עם דג שייכנס לפיו ייגמר בזה שהדג הקטן יאכל או למלחמות.

 

זיהוי בין המינים

הזכר גדול יותר והרבה יותר צבעוני מאשר הנקבה.

 

רבייה

הרבייה אפשרית , מומלץ להפריד את ההורים לאקווריום משלהם, הזוג יטיל את הביצים על משטח שטוח , הביצים יבקעו תוך 48 שעות ולאחר כארבעה ימים הדגיגים יחלו לשחות בצורה חופשית באקווריום, המזון המומלץ לדגיגים יהיה ארטמיה מובקעת ומזון אבקתי, במהלך הרבייה הזכר עשוי להיות אגרסיבי כלפי הנקבה, ומומלץ להפריד בינהם.

 

מזון מומלץ

הויאג'ה פנסטרטה הוא אוכל כל, אך נדרשת להיות תוספת צמחית למזון, מומלץ להאכיל בתולעי דם ומגוון מזונות מסחריים בשריים, בכללי הוא יאכל בשר בקר מזונות מסחריים, תולעים חיות ותולעי דם, שרימפסים וירקות.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן