ויאג'ה רגאני

שם בעברית

ויאג'ה רגאני

שם לועזי

Viega Regani

שם מדעי

Paraneetroplus Regani

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מקסיקו, מרכז אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 400 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 30 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

הויאג'ה רגאני מגיע אלינו ממרכז אמריקה, תפוצתו הנרחבת ביותר היא בנהר "Coatzacoalcos" שבמקסיקו, הויאג'ה רגאני גדל לגודל גדול יחסית של עד 30 סנטימטרים, בטבע ניתן למצוא את הדג בסדר גודל של מעל 35 סנטימטרים, גם באקווריום הביתי הויאג'ה גדל במהירות, דג זה אגרסיבי, צבע גופו אפור, סנפיריו סגולים וכתמים כחולים מטאלים מעטרים את הלחי שלו.

גידול באקווריום

הויאג'ה רגאני דורש אקווריום עם מרחב שחייה גדול ומקומות מסתור רבים כגון גזעים שורשים וכ'ו… יש להימנע מלשים באקווריום צמחיה מכיוון שהדג מסוגל לאכול ולעקור את הצמחייה גם כן יש להימנע מזרמים חזקים באקווריום, הויאג'ה רגאני דורש אקווריום בגודל של 190 ליטר מינימום לפריט בוגר יחיד, עם שותפים או זוג ויאג'ות יש לגדלם באקווריום של החל מ 400 ליטרים. דג הויאג'ה רגאני נוטה ללכלך את מי האקווריום (בגלל הפרשותיו- צואה לדוגמה, מזונו, צואתו וכדומה) לכן יש להצטייד בפילטר חזק, בנוסף לכך החלפות מים של 35-50% בשבוע יהיו נהדרות לדג, שאיבות רפש פעם בשבועיים מומלצות ללא ספק. יש לשמור על ערכים תקינים באקווריום בו הוא חי.

שותפים מתאימים

הויאג'ה רגאני הנו דג לא אגרסיבי מדי, ולכן הוא יסתדר עם דגים בגודלו ודגים שיותר גדולים ממנו וכמובן באותה רמת תוקפנות. הויאג'ה רגאני יאכל דגים שיכנסו לפיו. שותפים אידאלים לגידול עמו יהיו ויאג'ות ודגים ממרכז אמריקה, אשר תוקפניים כמוהו- אוסקרים, גאופגוסים, פאקואים וכו'…

זיהוי בין המינים

הזכרים גדולים וצבעוניים יותר מן הנקבות, בבגרות הזכרים יפתחו בליטה על הראש.

רבייה

הרבייה אפשרית, יש למצוא זוג לשכן את זוג הויאג'ות לאקווריום משלהם, רצוי להשתמש במטילן בלו באקווריום הרבייה, הנקבה תטיל את הביצים על משטח חלק שנוקה בקפידה כמו סלע או רצפת/תחתית האקווריום, לאחר כשלושה ימים יבקעו הביצים, לאחר שהדגיגים יבקעו, הזוג יעביר את הדגיגים למקום בטוח באקווריום ושם ישמרו על הדגיגים בחרף נפש. לאחר כארבעה ימים הדגיגים יחלו לשחות בחופשיות באקווריום, את הדגיגים ניתן להאכיל באמצעות ארטמיה מובקעת, יש לזכור שדג הרגאני (הזוג בעצם) יגן על הביצים והדגיגים ויתקוף כל חפץ או דג שיתקרב אליהם ואף יהרוג דגים שיתקרבו.

מזון מומלץ

הויאג'ה אינו בררן בתזונתו והוא יאכל כל סוג של מזון, תזונתו העיקרית של הרגאני היא תזונה בשרית, יש לגוון בתזונתו על מנת לשמור על בריאותו על-ידי מזון בשרי וצמחי של חברות שונות. על מנת לפנק את הויאג'ה ניתן להאכילו במזון חי או קפוא מה שגם יזרז את הרבייה שלו ויחזק את צבעיו. רצוי להאכילו במזונות כמו- תולעי דם, תולעים חיות, מזון מסחרי צף בשרי וצמחי, ומדי פעם ירקות וכו'…

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן