חילזון חצוצרה מלזי

שם בעברית

חילזון חצוצרה מלזי

שם לועזי

Malaysian Trumpet Snail

שם מדעי

Melanoides tuberculata

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חלזונות

מקור

מלזיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 20 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 2 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

15 – 28 מעלות

חומציות מים

5 – 8 pH

מליחות מים

כללי

חלזון חצוצרה מלזי חלזון חצוצרה מלזי הוא תוספת מדהימה ומומלצת לכל אקווריום. חלזון זה מגיע בשלב תצורות מראה, צבע וגודל ובדרך כלל נראה מרשים ויפה במבט מקרוב. חלזון חצוצרה מלזי קיבל מוניטין רע בשלב נטייתו להתרבות בקלות כאשר קיים שפע מזון באקווריום. חשוב לשים לב שמצע האקווריום לא מלא בשאריות מזון על ידי הקפדה על כמות אוכל נכונה ושאיבות רפש תכופות. חלזון זה פעיל בלילה ונדיר לראות אותו פעיל במהלך היום, מידי פעם הוא יגיח מתוך המצע. אחד הדברים המדהימים ביותר עבור המגדל הביתי הוא שמידי פעם ניתן לראות את מצע האקווריום זז! המגדל מחייך לעצמו שכן הוא יודע שזהו החלזון חצוצרה מלזי אשר חורש את מצע האקווריום בחיפושיו אחר מזון. יתרון ברור בפעולת החרישה היא העובדה שמצע האקווריום מקבל איוורור טוב אשר מועיל לצמחים באקווריום ומעודד צמיחת שורשים. בנוסף הדבר מונע כיסים חומציים מסוכנים אשר לא יתפתחו תודות לחלזון מדהים זה.

 

גידול באקווריום

חלזון חצוצרה מלזי ישרוד במגוון רחב של תנאים וסביבות מחייה, רצוי לספק מצע או חצץ באקווריום שכן הוא אוהב להתחפר.

 

שותפים מתאימים

זהו אחד ממיני החלזונות הבודדים שלא יזיקו לצמחייה באקווריום ויסתדר מצוין עם שרימפסים באקווריום הביתי.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן להבדיל בין המינים.

 

רבייה

דבר מדהים בחלזון חצוצרה מלזי הוא העובדה שבניגוד לרוב החלזונות, חלזון חצוצרה מלזי הוא משריץ חיים ולא מטיל ביצים. כממו שהוזכר מקודם, חלזון חצוצרה מלזי עלול להתרבות בקלות ולהשתלט על האקווריום אם מאכילים אותו יותר מידי. טמפרטורות גבוהות יעודדו רביה.

 

מזון מומלץ

חלזון חצוצרה מלזי ניזון משאריות מזון במצע האקווריום. הוא עושה זאת על ידי התחפרות במצע וחרישה לאורך מספר סנטימרים בכל פעם. ניתן להאכיל בכל סוג מזון מסחרי שוקע.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן