חילזון טייגר

שם בעברית

חילזון טייגר

שם לועזי

Zebra Nerite snail

שם מדעי

Neritina natalensis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חלזונות

מקור

דרום אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 5 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 5 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

22 – 27 מעלות

חומציות מים

7 – 8.5 pH

מליחות מים

כללי

חילזון טייגר, הינו החילזון המבוקש ביותר ממשפחת הנריטיניה. מקורו של חילזון הטייגר הינו בדרום אפריקה. חילזון הטייגר מאופיין בקונכייה בצבע צהוב עליה ישנם פסים אלכסוניים בצורת זיגזג בצבע חום-שחור. חילזון הטייגר הינו חילזון שגדל מהר, אינו פוגע כלל בצמחים, קל מאוד לגידול ואינו דורש הרבה ממגדליו.

 

גידול באקווריום

חילזון טייגר כדאי לגדל באקווריום עם מים עשירים בסידן שכן הסידן הוא זה שמחזק את הקונכייה של חילזון הטייגר ובמהלך גדילתו מאפשר לחילזון הטייגר לגדול עם קונכייה בריאה. חוסר סידן במי האקווריום יוביל להתרככות של הקונכייה של חילזון הטייגר והיא תהיה יותר דקה ותוכל להישבר בקלות יתר מה שבסופו של דבר יוביל למות חילזון הטייגר. ניתן גם להוסיף מעט מלח למי האקווריום כדי לתרום לבריאותו של חילזון הטייגר. אסור שבמי האקווריום יהיו מתכות כבדות שכן הן קטלניות ביותר עבור חלזונות. יש לדאוג גם שבאקווריום יהיה מכסה הסגור היטב שכן חסרונו של חילזון הטייגר הוא כי הוא אוהב לטייל מחוץ לאקווריום. אקווריום עם חילזון טייגר צריך להיות בנפח 15 ליטרים לפחות. טמפרטורת מומלצת לחילזון הטייגר תהיה 22-26 מעלות וחומציות המים צריכה להיות 7.0-8.5 .

 

שותפים מתאימים

חילזון הטייגר הינו חילזון שקט ורגוע אשר יסתדר יפה עם דגים שקטים ורגועים. אין לשכנו עם דגים אגרסיביים כמו ציקלידים.

 

זיהוי בין המינים

קשה מאוד להבחין בין המינים של חילזון הטייגר, אך בזמן הרבייה ניתן להבחין בנקבה כאשר היא מטילה את הביצים ורק כך לזהות את הזכר.

 

רבייה

רביית חילזון הטייגר יכולה להתבצע אך ורק במים מליחים ואינה יכולה להתבצע במים מתוקים.לאחר שזיהינו זכר ונקבה יש להעבירם בהדרגה למים מליחים. כאשר ישנו מזון בשפע באקווריום נקבת חילזון הטייגר תטיל ביצים רבות אשר ברוב המקרים לא בוקעות. לאחר שנקבת חילזון הטייגר תטיל את הביצים הזכר יפרה אותם. לאחר שזכר חילזון הטייגר הפרה את הביצים יש להעביר בהדרגה את ההורים בחזרה לאקווריום הקיבוצי. בהדרגה חלזונות הטייגר הקטנים יתפתחו בביצים שהופרו וכשיבקעו יש להאכילם במרק ספירולינה.

 

מזון מומלץ

תזונתו של חילזון הטייגר מתבססת בעיקר על אצה ירוקה, אצת כתמים וירוקת הגדלות באקווריום אך חילזון הטייגר נוהג גם לאכול שאריות מזון שלא נאכלו על ידי הדגים. יש להוסיף מדי פעם לתזונתו של חילזון הטייגר טבליות מזון שוקעות על בסיס צמחי כדי להבטיח לו אספקת מזון סדירה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן