חילזון תפוח ליניאטה

שם בעברית

חילזון תפוח ליניאטה

שם לועזי

Lineata Apple Snail

שם מדעי

Pomacea (pomacea) Lineata

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חלזונות

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 6 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

18 – 29 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

חלזון תפוח ליניאטה הוא אחד ממיני החלזונות השכיחים ביותר באקווריום הביתי ובחנויות הדגים. זהו אחד ממיני החלזונות הטובים ביותר למטרת אכילת שאריות מזון באקווריום, דבר אשר הפך אותו לפופולארי מאוד בקרב מגדלי דגים. להבדיל מחילזון תפוח זהב, חלזון תפוח ליניאטה מתאפיין בכונכיה בצבע חום כהה אך מלבד זה אין הרבה הבדלים ניכרים בין שני המינים. הוא יעדיף לחפש אחר מזון בשעות הלילה, כשרוב הדגים באקווריום ישנים ומגדלי דגים רבים משועשעים לקום בכל בוקר ולמצוא את החלזון תפוח ליניאטה במקום אחר בכל פעם. ככל שהטמפרטורה באקווריום גבוהה יותר כך יגדל הסיכוי לראות את החלזון תפוח ליניאטה בפעולה. מגדלים רבים מוצאים את עצמם מבולבלים לעיתים כאשר הם רואים את החלזון תפוח ליניאטה צף על פני המים, הסיבה לכך היא שנתפס אוויר בקונכיה של החלזון ולרוב החלזון עדיין בחיים והאוויר ישתחרר לאחר מספר שעות. כמו רוב סוגי חסרי החוליות, חלזון זה רגיש למתכות וכימיקלים ולכן יש לחשוב פעמיים לפני שמכניסים תרופה למיכל.

 

גידול באקווריום

יש להמנע משילובו באקווריום צמחיה מאחר והוא יאכל בשמחה את כל סוגי הצמחיה. חלזון תפוח ליניאטה יכול לחיות במגוון רחב מאוד של אקווריומים וסביבות גידול (אפילו עם רמת חמצן נמוכה) ואף מסוגל לחיות מחוץ למים תקופה ארוכה.

 

שותפים מתאימים

ניתן לשלב חלזון תפוח ליניאטה עם רוב סוגי הדגים ללא חשש, אך יש להמנע מדגים חובבי חלזונות ידועים כגון בוטיות ומדגים שעלולים לראות בו מזון.

 

זיהוי בין המינים

ההבדל בין המינים של החלזון תפוח ליניאטה קשה, לזכר ולנקבה יש צורת קונכיה מעט שונה.

 

רבייה

רביה באקווריום הביתי קלה, יש לשכן חלזון תפוח ליניאטה זכר ונקבה בתנאי מים טובים ולהעלות את הטמפרטורה באקווריום. הנקבה תטיל בין 300 ל600 ביצים קטנטנות בצבע וורוד. חלזון תפוח ליניאטה בשל מינית בהגיעו לגודל 2 עד 2 וחצי סנטימטרים.

 

מזון מומלץ

חלזון תפוח ליניאטה הוא אוכל כל אך יעדיף תזונה מבוססת מזון צמחי. יש לשים לב שהוא מצליח לאכול לפני שהדגים האחרים יסיימו את כל המזון.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן