חלזון מריסה

שם בעברית

חלזון מריסה

שם לועזי

Marisa snail

שם מדעי

Marisa cornuarietis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חלזונות

מקור

דרום ומרכז אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 5 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 4 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

15 – 32 מעלות

חומציות מים

5 – 8.5 pH

מליחות מים

כללי

חילזון מריסה הוא חילזון קל לגידול ומתאים למתחילים. חילזון מריסה מאופיין ב3 עד 6 פסים ספירליים שחורים לאורך גופו. חילזון זה אינו נפוץ בחנויות והוא מגיע לעיתים רחוקות.

 

גידול באקווריום

חילזון מריסה דורש טמפרטורה שנעה בין 15 ל32 מעלות. נפח מומלץ לחילזון מריסה הוא מ-5 ליטר ומעלה. מומלץ להשתמש בתכשירים להקשיית המים מכיוון שזה יכול לגרום לשריון חילזון המריסה ליהיות חלש ושברירי ולהישבר בקלות-מה שיגרום למותו. חילזון זה הינו חובב צמחייה, לכן צמחייה חיה באקווריום תאכל. רצוי שלאקווריום יהיה מכסה כדי למנוע יציאה של החלזון.

 

שותפים מתאימים

חילזון מריסה יסתדר עם רוב סוגי דגי הקהילה. אך יש לדעת שאין לשכן אותו ם אבו-נפחות וגם בוטיות שיראו בו חטיף. חשוב לזכור כי חילזון מריסה ניזון מצמחים ולכן הוא יפגע בצמחים שיש באקווריום.

 

זיהוי בין המינים

חלזון מריסה הוא אנדרוגינוס, כלומר- לכל חילזון יש את המערכת הזכרית והנקבית.

 

רבייה

חילזון מריסה מטיל את ביציו מתחת לפני המים בעיקר על צמחייה. הביצים נמצאות\ארוזות במעין פקעת\שק שמשמש כהגנה מפני המים. הגודל של הביצים נע בין 2-3 מילימטרים בלבד,לאחר 10 ימים, ניתן יהיה לראות בתוך הביצים את תזוזת החלזונות. לרביה מומלץ לכוון את משאבת האוויר לזרם חלש מאוד מהסיבה שהיא עלולה לפרק את שק הביצים.

 

מזון מומלץ

חלזון מריסה הינו אומניבור, כלומר- אוכל כל! באקווריום הביתי הם ניזונים בעיקר מצמחייה, עלים רקובים,דגים מתים,וידועים בכך שהם ניזונים מביצים של שאר שוכני הקרקעית ורקבוביות. יש להאכיל את החילזון מריסה גם במזון לאוכלי קרקעות ולא להסתמך על כך שימצא מזון באקווריום.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן