חתול זכוכית

שם בעברית

חתול זכוכית

שם לועזי

Ghost Glass Cat

שם מדעי

Kryptopterus bicirrhis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

סין, תאילנד

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 26 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

החתול זכוכית אשר מגיע אלינו מתיאלנד מאוד פופולרי באקווריום בקרב חובבים רבים בשל גופו השקוף למחיצה. החתול זכוכית מתאפיין בגוף שקוף כך שרואים רק את האיברים הפנימיים שלו ואת העצמות שלו. דג זה לא יסרב לאכול אוכל יבש אך יעדיף אוכל חי או קפוא כמו תולעי דם או ארטימיה. את דג זה חובה לגדל בקבוצות של לפחות חמישה פריטים מכיוון שאם יגודל לבד יווצר חוסר תאבון שיוביל לסטרס ולבסוף למוות. שימו לב יש מקומות הנוטים לצבוע את הדג בצבעים, אנא אל תקנו אותו מכיוון שצביעה זו היא התעללות מוחלטת בדג והיא גורמת לדג להיות חלש יותר ורגיש יותר למחלות.

 

גידול באקווריום

החתול זכוכית דורש נפח מינימלי של 50 ליטר ולא פחות מזה. טמפרטורה מומלצת היא 21-26 מעלות, PH מתאים לו יהיה 6.5-7.5. מומלץ מאוד שתיהיה דקורציה כמו סלעים, גזעים, שורשים כדי לספק לו מקומות מסתור אדאלים. חשוב מאוד לבצע החלפות מים ושאיבות רפש מכיוון שדג זה דורש ערכי מים טובים, פעם בשבוע לעשות החלפה של כ-20% (בערך) ושאיבות רפש אחת לשבועיים גם בסדר. נוסף לכך צריך פילטר חיצוני המחליף את המים לפחות 3 פעמים בשעה.

 

שותפים מתאימים

החתול זכוכית הוא דג להקה ומומלץ לשלבו עם עוד 5 דגים מבני מינו. דג זה יסתדר מצויין באקווריום צמחייה. הוא יסתדר עם רוב הדגים הטרופים.

 

זיהוי בין המינים

הזיהוי בין המינים אינו אפשרי.

 

רבייה

הרבייה לא נצפתה ועדיין לא יודעים אם הדג מטיל ביצים או משריץ חיים.

 

מזון מומלץ

דג זה אינו בררן ויאכל בשמחה אוכל יבש אך יעדיף אוכל חי או קפוא כמו ארטימיה או תולעי דם. בניגוד לחתולים אחרים לדג זה יהיה קשה לאכול מקרקעית האקווריום ויעדיף לאכול ממרכז האקווריום מכיוון צורת פיו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן