טטרה לימון

שם בעברית

טטרה לימון

שם לועזי

Lemon Tetra

שם מדעי

Hyphessobrycon pulchripinnis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 5 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

23 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

דג טטרה לימון הוא דג להקה קטן, פעלתן ויפה בעל גוף צהוב-שקוף וסנפיר תחתון צהוב. מקורו של דג הטטרה לימון הוא בדרום אמריקה בנהר האמזונס שם הוא ניזון מתולעים, חסרי חוליות מזעריים וצמחיה.

גידול באקווריום

טטרה לימון ישגשג באקווריום צמחיה מאוזן עם שפע מקום פתוח לשחיה. מומלץ לשלב צמחיה צפה על מנת ליצור איזורים מוצלים אשר יקנו לדג הטטרה לימון בטחון בעודו שוחה באקווריום. החלפות מים סדירות ושמירה על איכות מים טובה יתרמו רבות לשיגשוג הטטרה לימון באקווריום. דגי טטרה לימון ישחו בכל חלקי האקווריום, בעיקר במרכזו. חשוב לדעת כי מים קשים מידי יגרמו לדג הטטרה לימון לאבד מצבעו היפה.

שותפים מתאימים

שותפים מתאימים לאקווריום הם דגי קהילה שלווים אחרים. מאחר וטטרה לימון הוא דג להקה מומלץ לשכנו בקבוצות של לפחות 6 דגי טטרה לימון.

זיהוי בין המינים

זיהוי בין זכר טטרה לימון לנקבת טטרה לימון אפשרי, לזכר סנפיר אחורי מחודד וצבע גופו צבעוני יותר מאשר לנקבה, בנוסף נקבת טטרה לימון בדרך כלל שמנמנה יותר מהזכר.

רבייה

רבית טטרה לימון באקווריום אפשרית ואף די קלה. אקווריום עם אזורים של צמחיה צפופה יקנה לזוג טטרה לימון בטחון על מנת להטיל ביצים, מים ברמת חומציות 6pH ותאורה חלשה יעזרו גם הם בשיפור הסיכויים לרביה. דגיגי הטטרה לימון יבקעו תוך 24 שעות ויש להאכילם במזון יעודי כגון ארטמיה. טטרה לימון הוא דג אוכל כל, מזון מתאים הוא מזון גרגירים קטנים ומזון דפים. תולעי דם וארטמיה פעם בשבוע הם חטיף מתאים.

מזון מומלץ

באקווריום הביתי מומלץ לשלב מזון מחזק צבע על מנת להנות ממופע צבע מושלם של דג הטטרה לימון.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה