טטרה ניאון ירוק

שם בעברית

טטרה ניאון ירוק

שם לועזי

Green Neon Tetra

שם מדעי

Paracheirodon simulans

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 4 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 5 pH

מליחות מים

כללי

דג הניאון טטרה ירוק הוא דג יפהיפה בעיקר בצבעו שבאזור הגב ירוק, פס כחול זוהר נמשך לאורך כל גופו ובאזור פי הטבעת אדום. ניאון טטרה ירוק נמצא בעיקר באזור דרום אמריקה. לדג הניאון טטרה ירוק יש נטייה "להתחבא" ולשחות צמוד לדג בעל גוף גדול ממנו לדוגמא דיסקוס.

גידול באקווריום

את דג ניאון טטרה ירוק יש לגדל בלהקה של מינימום 7 פריטים. דג הניאון טטרה ירוק יש עדיפות מסוימת לצמחיה עם מסלעה. הדג יחיה באקווריום 60 ליטר עם טמפרטורה 22-28 מעלות. על מנת לגדל את הניאון טטרה ירוק יש להצטייד בפילטרציה חזקה ולשבור את זרם המים כדי שיהיו זרמים חלשים וערכי מים טובים ויציבים, החלפות מים שבועיות הן חובה.

שותפים מתאימים

שותפים לאקווריום יהיו: טטרות שלות ורגועות, ניאונים, ומשריצי חיים. אם זאת הניאון טטרה ירוק יעדיף דגים גדולים אך לא תוקפניים בכלל כמו למשל את דג הדיסקוס שכאשר שוחה בצמוד לו מרגיש ביטחון.

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים קשה עד בלתי אפשרי, לעיטים הנקבה מלאה ובהירה יותר מהזכר.

רבייה

די מסובך מומלץ במיוחד למגדלים מנוסים. על החומציות להיות ברמה של 6PH ויש לשכן את הזוג באקווריום 15 ליטר ומעלה עם פילטר ספוג. מזונות חיים יעודדו את הדג לרבייה. בתהליך הרבייה הנקבה והזכר יתחבאו, הנקבה תטיל והזכר יפרה. הזכר ישגיח על הביצים והנקבה תאגור מזון ליד הביצים בצורה של הר. לאחר 24 שעות הביצים יבקעו, תפקיד הזכר הוא לשמור על הביצים ותפקיד הנקבה הוא לסמן לדגיגים ולהראות להם את ההר שממנו יאכלו.

מזון מומלץ

דגי הטטרה ניאון ירוק ניזונים ממזון יבש צמחי ובשרי וניתן לפנר אותפ אחת לשבועיים במזון חי כמו תולעי דם.

שאלות ותשובות

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *