טטרה עין אדומה

שם בעברית

טטרה עין אדומה

שם לועזי

Red Eye Tetra

שם מדעי

Moenkhausia sanctaefilomene

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 70 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 8 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 27 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

טטרה עין אדומה היא הטטרה בעלת המראה האלגנטי ומנגד הפשוט ביותר במשפחת הטטרות. צבעה הטטרה עין אדומה הוא שחור כסוף ומחצית מעינה מוקף בעיגול אדום, וגודלה המרבי הוא 8 סנטימטרים. להקת טטרה עין אדומה בת 6 פריטים ומעלה תיצור מחזה מדהים באקווריום הקהילתי.

 

גידול באקווריום

אקווריום אידאלי עבור דג הטטרה עין אדומה יכלול צמחיה, סלעים ועצים בדומה לבית הגידול הטבעי של דג זה שהוא דרום אמריקה. טטרה עין אדומה הוא דג גדול ביחס למיני טטרה אחרים ויש לשכנו באקווריום של לא פחות מ-70 ליטר בטמפרטורה שבין 22-27 מעלות צלזיוס.

 

שותפים מתאימים

טטרה עין אדומה הוא דג אגרסיבי יחסית לבני משפחת הטטרות ורצוי ביותר לא להתפתות ולשכן אותו עם דגים אחרים בגודלו מחשש רב שיתקוף אותם ויפגע בהם.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין הזוויגים אצל הטטרה עין אדומה קל מאוד ונעשה על ידי ידיעה שהזכר קטן יותר מהנקבה.

 

רבייה

על מנת לעודד את הרבייה אצל הטטרה עין אדומה יש להכניס זוג פוטנציאלי לאקווריום רבייה יעודי ללא אור, ולהגביר את האור במהלך מספר ימים עד שהרביה תתרחש. דרך נוספת לעידוד הרבייה היא להוריד את קשיות המים לפחות מ 4KH. מזון חי כגון זחלי יתושים יעודד את הרביה במיוחד. לאחר שהביצים הוטלו יש להחזיר את ההורים לאקווריום ממנו נלקחו כדי להגן על הביצים מאכילה על ידם. הדגיגים יבקעו תוך 30 שעות.

 

מזון מומלץ

הדגים הבוגרים יוכלו בשמחה מזון פתית איכותי ומידי פעם אפשר לפנקם עם בשר קפוא או תולעים. בכללי מזונות יבשים/מסחריים יתקבלו בברכה, יש לגוון בתזונתו של הדג.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן