טטרה פינגווין

שם בעברית

טטרה פינגווין

שם לועזי

Penguin tetra

שם מדעי

Thayeria boehlkei

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

דרום אמריקה- ברזיל פרו

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 60 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 28 מעלות

חומציות מים

5.5 – 7.4 pH

מליחות מים

כללי

דג הטטרה פינגווין מגיע אלינו מדרום אמריקה מברזיל מפרו לרוב, אך תפצתו נרחבת וניתן למצוא אותו בעוד מקומות כמו האמזונס, נהרות הקסינגו והפרסקו ועוד שלל נהרות מים מתוקים. דג הטטרה פינגווין הוא דג זריז ודג שאוהב לנוע ולזוז ומושלם לאקווריומים עם המון תזוזה ודגים רגועים. הטטרה פינגווין מאופיין בגוף שמנמן (מעט) כאשר פלג גופו התחתון בצבע כסוף/אפור ובאמצע גופו ישנו פס שחור, בנוסף לפעמים ניתן למצוא גם את הדג כאשר יש לו בחלק גופו העליון גם פס זהב (צהוב חיוור) בחלקו האחורי של הגוף. לדג הטטרה פינגווין ניתן שמו בגלל צבעיו המזכירים צבעים של פינגווין. הטטרה פינגווין גדל לגודל של כ- בין 6-8 ס"מ באקווריום הביתי (לרוב עד 6 ס"מ), בטבע ניתן למצוא את הדג בסדר גודל של סביב ה- 10 ס"מ (לערך), בנוסף לכך זה דג שירגיש טוב יותר בלהקה של מספר פריטים ויהיה פחות פחדן להכל.

גידול באקווריום

הטטרה פינגווין הוא דג חזק מאוד ומתאים ללא ספק למתחילים בתחום בגלל צרכיו המינימלים ורמת העמידות שלו לעומת דגים דומים. יש לספק לטטרה פינגווין אקווריום שמכיל לפחות 60 ליטרים (מומלץ יותר, האקווריום חייב להיות בסדר גודל שכזה בגלל שהטטרה פינגווין יאהב מרחב שחייה די גדול ודורש לא מעט מקומות מסור שטח פתוח לשחייה וכדומה… הטטרה פינגווין יאהב שלל מקומות מסתור כמו גזעים, צמחייה צפה ושתולה (בצורה סבוכה), נקיקים ומערות וכל מקום שיספק לו מסתור בעת סטרס או כאשר יותקף. הטטרה פינגווין לא מלכלך המון אך דורש מערכת סינון/פילטרציה מספקת, יש לשים לב שלא יהיו גלים/זרימות חזקות באקווריום בו גדל הטטרה פינגווין מאחר וזה יכול להזיק לדגים ולא לתת לו אפשרות לשחות ולנוע במרחבי האקווריום. החלפות מים שבועיות של 30% לפחות באקווריום בו הוא חי מומלצות ללא ספק, שאיבות רפש אחת לחודש יספיקו, יש לשמור על ערכים תקינים ומאוזנים באקווריום בו הטטרה פינגווין גדל.

שותפים מתאימים

ראשית- הטטרה פינגווין הוא דג שיאהב לחיות בלהקה של 5-6 פריטים ומעלה וירגיש בטוח מאוד כאשר יהיה בלהקה/סביבת בני מינו ויהיה יותר פעיל ופחות יתחבא. בכללי יש לשלב את הטטרה פינגווין עם עוד דגים רגועים ושקטים כמוהו כמו גופים, סייפנים, טטרות, ניאונים, גורמים למנהם, Lים ומנקים, קורידרוסים ודגים דומים באופיים.

זיהוי בין המינים

הנקבה לרוב בעונת הרבייה תהיה מעט יותר עגלגלה באזור הבטן ותתבודד מעט מהשאר, בכללי קשה לראות.

רבייה

ראשית יש להכין אקווריום בגודל של החל מ- 50 ליטרים עם מספר גדול יחסית של טטרה פינגווין, האקווריום חייב להיות עם המון מקומות מסתור (מומלץ כמה שיותר צמחייה) אם אלו צמחים, גזעים, מערות וכו'. טמפרטורת המים המומלצת לטטרה פינגווין בעת הרבייה תהיה באזור ה- 27-28 מעלות וניתן לאט לאט להוריד את הטמפרטורה עד ל- 25 בערך… לאחר שיתבודד זוג הנקבה תטיל על מצע כלשהו (מעל ל- 100 ביצים), והזכר יפרה אותם. לאחר ההפריה ולאחר כ15 שעות (בערך) הדגיגים יבקעו, ההורים ישמרו על הדגיגים. יש להאכיל את הדגיגים במזון חי כמו ארמטיה מובקעת בחודשם הראשון.

מזון מומלץ

הטטרה פינגווין הינו אוכל כל ויאכל מגוון עשיר של דברים ולא יהיה בררן. מזון בשרי יהיה מזון שוקע או צף מסחרי, וצמחי גם כן. מומלץ שתזונתו העיקרית של הטטרה פינגווין תהיה בשרית ולא צמחית. פעם בשבוע ניתן להאכיל את הטטרה פינגווין בתולעי דם או בתולעי קליפורניה חתוכות לגודל של פיו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן