טטרה פנטום אדומה

שם בעברית

טטרה פנטום אדומה

שם לועזי

red phantom tetra

שם מדעי

megalamphodus sweglesi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

קולומביה, נהר הריו נגרו

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 4 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

28 – 20 מעלות

חומציות מים

7.5 – 4.5 pH

מליחות מים

כללי

טטרה פנטום אדומה הוא דג להקה שליו ורגוע ממשפחת החרתיים. גופו בצבע כתום אדום עם סנפירי גב שחורים ונקודה שחורה במרכז הגוף. יש לשכן דג זה לפחות עם 6 פריטים מבני מינו. בית גידולו הטבעי של הטטרה פנטום אדום נמצא בנהר הריו נגרו שנמצא בפרו וקולומביה. הדג שוכן בנהרות קטנים עם זרימת מים חלשה, ויערות מוצפים ממי גשמים עלים נרקבים גזעים וצמחים ב"מים שחורים".

גידול באקווריום

אקווריום אידיאלי עבור הטטרה פנטום אדומה יהיה בנפח שלא פחות מ- 50 ליטר ויכלול איכות מים טובה החלפות מים סדירות, גזעים, צמחים צפופים, מקומות מסתור, עם עדיפות למצע חולי, תאורה מעומעמת ומים רכים וחומציים מעט. כדאי גם להוסיף עלי שקד הודי כדי לספק לו את התחושה הטבעית. דג זה אידיאלי לאקווריום קהילתי עם דגים שקטים כמוהו. כשקיימת קבוצה גדולה מעל ל8 פריטים, הזכרים יתחרו על תשומת הלב של הנקבות ויראו מופע צבעים מרהיב והתנהגות מעניינת.

שותפים מתאימים

פנטום אדום הוא דג שקט ורגוע המסתדר עם רוב הדגים השקטים : כגון משריצים חיים, טטרות, קורידרוסים, וציקלידים ננסיים כמו הרמירז. אין לשים את דג זה עם דגים טורפים כמו ציקלידים אגרסיביים משום שהם לא יהססו לטרוף אותו.

זיהוי בין המינים

לא קל להבחין בין הזכר לנקבה. לזכר יש סנפיר גב ארוך ומחודד יותר משל הנקבה. הנקבה מלאה יותר מהזכר.

רבייה

קשה. כדי לעודד רבייה יש לשים כמות גדולה יותר של נקבות מזכרים, מים רכים וחומציים עם צמחייה צפופה ותאורה מעומעמת טמפרטורה של 27 מעלות. דגים אלו מפזרים ביצים. ההורים אינם מטפלים בביצים או בדגיגים. אחרי ההטלה יש להפריד את ההורים מהביצים מחשש שהם יטרפו את הביצים. הביצים יבקעו אחרי 24 שעות. יש להאכיל את הדגיגים במזון מותאם כמו אינפוזוריה.

מזון מומלץ

דג זה אוכל מזון בשרי וצמחי מומלץ להאכילו במזון יבש איכותי המטעים לדג קהילה המשלב מזון בשרי וצמחי. מומלץ ואף רצוי לגוון פעם בשבוע עם מזון חי כמו תולעי דם ותולעי יתושים לבנים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה