טטרה פריסטלה

שם בעברית

טטרה פריסטלה

שם לועזי

pristella tetra

שם מדעי

Pristella Maxillaris

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 5 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 28 מעלות

חומציות מים

5.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

טטרה פריסטלה היא אחת הטטרות היפות בתחביב. היא מתאפיינת בגוף מטאלי, סנפירים שבשורשם קיים פס צהוב, מעליו פס שחור, ומעל השחור פס לבן, וזנב אדום. לעיתים יהיה לה כתם שחור קטן ליד מכסה הזימים. טטרה פריסטלה מגיעה מדרום אמריקה, אך רוב הטטרות פריסטלה מגיעות מחוות ריבוי ממזרח אירופה ואסיה. טטרה פריסטלה, בדומה לרוב הטטרות, היינה דג להקה, והיא זקוקה ל7 ויותר מבני מינה. לטטרה זו יש שם נוסף, טטרה X-RAY. טטרה זו שקטה מאוד ומתאימה לרוב דגי הקהילה. היא מתאימה למתחילים, וזקוקה למינימום של 50 ליטר. טטרה זו עמידה מאוד, ולאחרונה הופצו שני וריאציות צבע שלה: טטרה פריסטלה אלבינו, וטטרה פריסטלה צהובת שובל. טטרה זו תחיה ותסתובב בכל אזורי האקווריום, והיא תרגיש בטוחה בלהקה עצומה.

 

גידול באקווריום

אקווריום צמחיה מעל 50 ליטר בעל מקומות מסתור יתאים לטטרה פריסטלה. מומלץ להוסיף גזעים, צמחים רחבים, וצמחים גבוהים. הטמפרטורה צריכה להיות בין 22 ל28 מעלות. יש להשאיר לטטרות פריסטלה מרחב שחייה. באקווריום בו חיה הטטרה פריסלטה יש לשמור עם ערכי מים טובים וכמובן ערכים יציבים. אקווריום בו שוכן הטטרה פריסטלה יש לעשות החלפות מים שבועיות של כ- 30-35% בשבוע ושאיבת רפש פעם בשבועיים-שלושה…

 

שותפים מתאימים

שותפים מתאימים לטטרה פריסטלה יהיו הרוב הגדול של דגי הקהילה. במידה ורוצים לשלב עמה סקלרים, דיסקוסים או כל דג קהילה גדול (10 ס"מ), יש לדאוג שכל הטטרות פריסטלה יהיו בגודל סופי (5 ס"מ). מומלץ לשלב עם הטטרות פריסטלה כל מיני סוגי קשתות. ההתרוצצות של הקשתות על רקע של להקת טטרה פריסטלה יוצר מחזה מרהיב. בכללי שותפים אדאלים לטטרה פריסלטה יהיו ניאונים טטרות, דיסקוסם, קשתות ושלל הדגים הקטנים הרגועים והשקטים.

 

זיהוי בין המינים

קשה, הנקבה לעיתים תהיה עגולה יותר מהזכר באזור הבטן (ניתן לשים לב לזה כשר הדג בוגר).

 

רבייה

הרבייה של טטרות פריסטלה קשה. יש להקים אקווריום ייעודי. התאורה צריכה להיות עמומה. יש לשים צמחים צפופים (לדוגמא, ג'אווה מוס), ששם יוטלו הביצים וההורים לא יצליחו להגיע אל הביצים ולאכול אותם. המים צריכים להיות PH 5.5-6.5 ומים רכים בטווח של GH 1-5. לאחר ההטלה יש להוציא את ההורים. הביצים יבקעו לאחר 24-36 שעות, ולאחר 4 ימים הדגיגים יחלו לשחות בחופשיות. יש לשמור על שלל מקומות מסתור וערכים טובים. בנוסף לכך מומלץ להאכיל את הדגיגים במזון חי על מנת לשמור על תזונתם וקצב גדילתם.

 

מזון מומלץ

הטטרה פריסטלה הוא אוכל כל. יש להאכילו בשלל מזונות מסחריים/יבשים ולגוון בתזונתו. ניתן להאכיל פעם בשבוע את הטטרה פריסטלה בתולעי דם או תולעי קליפורניה על מנת לגוון בתזונתו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן