טטרה קיסרית

שם בעברית

טטרה קיסרית

שם לועזי

Emperor tetra

שם מדעי

Nematobrycon palmeri

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 5 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

23 – 27 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

טטרה קיסרית הוא דג שליו ורגוע אשר יתאים לכל אקווריום קהילתי. הסנפירים השקופים והמפואורים של דג הטטרה קיסרית וזנבו הייחודי משווים לו מראה מעניין אשר ימשוך את המגדל המתחיל והמומחה כאחד. דג הטטרה קיסרית מגיע במקור מדרום אמריקה וגודלו המרבי הוא.

 

גידול באקווריום

אקווריום אידאלי עבור דג הטטרה הקיסרית יכלול צמחיה, סלעים ועצים בדומה לבית הגידול הטבעי של דג זה שהוא דרום אמריקה. טטרה קיסרית הוא דג גדול ביחס למיני טטרה אחרים ויש לשכנו באקווריום של לא פחות מ-60 ליטר בטמפרטורה שבין 22-27 מעלות צלזיוס. אקווריום עם צמחיה צפופה ומים חומציים במקצת יהיה אידאלי עבור הטטרה הקיסרית.

 

שותפים מתאימים

ראשית מומלץ ביותר לגדל לפחות 5 דגי טטרה קיסרית מאחר והדג זקוק ללהקה בחברת בני מינו שבלי קשר תיצור מראה מדהים ביופיו. בנוסף חל איסור לשכנה עם מינים תוקפניים או גדולים באופן משמעותי מהטטרה קיסרית מחשש לפגיעה בדג.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין זכר טטרה קיסרית לנקבה אפשרי, הזכר גדול יותר ומתאפיין בסנפיר זנב גדול במיוחד.

 

רבייה

על מנת לעודד את הרבייה אצל הטטרה קיסרית יש להכניס זוג פוטנציאלי לאקווריום רבייה יעודי ללא אור, ולהגביר את האור במהלך מספר ימים עד שהרביה תתרחש. דרך נוספת לעידוד הרבייה היא להוריד את קשיות המים לפחות מ 4KH. מזון חי כגון זחלי יתושים יעודד את הרביה במיוחד. לאחר שהביצים הוטלו יש להחזיר את ההורים לאקווריום ממנו נלקחו כדי להגן על הביצים מאכילה על ידם. הדגיגים יבקעו תוך 30 שעות.

 

מזון מומלץ

הדגים הבוגרים יוכלו בשמחה מזון פתית איכותי ומידי פעם אפשר לפנקם עם בשר קפוא או תולעים. בכללי מזונות יבשים/מסחריים יתקבלו בברכה, יש לגוון בתזונתו של הדג.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה