טטרה שחר

שם בעברית

טטרה שחר

שם לועזי

Dawn Tetra

שם מדעי

Aphyocharax paraguayensis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

דרום ברזיל, בוליביה, פרגוואי

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 4 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 28 מעלות

חומציות מים

5.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

טטרה שחר הוא דג יפה ומעניין, אנרגטי ומלא תנועה. מקורו של הדג הוא בברזיל, בוליביה, ופרגוואי. גודלו נע בין 3-4 ס"מ, זהו דג להקה אגרסיבי מעט להבדיל משאר הטטרות ולכן עדיף לשכן באקווריום לפחות 8-10 מסוגו. שותפים מתאימים לדג יהיו דגי קהילה מעט תוקפנים כמוהו, וקצת יותר גדולים ממנו.

 

גידול באקווריום

החל מ100 ליטר ללהקה של 8 דגים ככל שהלהקה תהיה יותר גדולה רמת האגרסיביות שלה תרד, מומלצת לשלבו באקווריום צמחייה כדי ליצור מקומות עם צל ומקומות מסתור. טטרה שחר אוהב אזורים עם צמחייה צפופה ורבה, הדג דורש שמירה על ערכי מים יציבים ואיכות מים טובה, החלפות מים ושאיבות רפש מומלצות.

 

שותפים מתאימים

למרות גודלה הקטן, טטרה שחר הינה דג אגרסיבי כלפי בני מינו ודגים אחרים באקווריום. רצוי להחזיק אותם בלהקה של 8-10 פריטים כדי למתן את אגרסביות הטטרה כלפי בני מינה ושאר הדגים. מומלץ לשלב את טטרה השחר באקווריום צמחייה בגלל שהיא אוהבת להתחבא בין הצמחים בצל. השותפים האידיאלים לטטרה שחר הינם דגים גדולים שיודעים להגן על עצמם אבל לא אגרסיביים כגון טטרות גדולות וקשתות.

 

זיהוי בין המינים

הזכרים עם צבע חזק יותר בסנפיר האנאלי והנקבות גדולות ועגלגלות יותר מהזכרים בזמן הרבייה.

 

רבייה

כשיהיו תנאים מתאימים תתכן רבייה, עדיף להעביר זוג בשל לרבייה (הזכר מקבל צבעים עזים בסנפיר האנאלי והנקבה נהיית יותר עגלגלה), לאקווריום עם 25 מעלות, וחומציות של עד 6PH. האכלה במזונות חיים כגון תולעי דם יעזרו לרבייה, האקווריום צריך להיות עם תאורה חלשה או מעומעמת שניתן להשיג על ידי צמחייה צפה כגון עדשות מים והרבה צמחייה צפופה. רצוי להוציא את ההורים אחרי ההטלה כדי שלא יאכלו את הביצים. הביצים יבקעו תוך 24-36 שעות.

 

מזון מומלץ

אוכל כל, יאכל מזונות מסחריים יעודיים. מומלץ לגוון עם מזונות חיים.

Dawn Tetra

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *