טטרה שיניים בולטות

שם בעברית

טטרה שיניים בולטות

שם לועזי

bucktooth tetra

שם מדעי

exodon paradoxus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

האמזונס, ריו ברנקו, גינאה

נפח אק' מומלץ

לפחות 120 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

5.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

טטרה שייניים בולטות או בשמו השני אקסודון הינו דג טורף ממשפחת החריתיים שחי בנהר האמזונס. בטבע הטטרה שייניים בולטות הוא תוקף ואוכל בלהקות. לטטרה שייניים בולטות יש מערכת שיניים בולטות (מכאן בא שמו בעצם) הדג בעל צבע חום זוהר סנפירים אדומים ושני כתמים שחורים.

 

גידול באקווריום

התנאים לגידול הטטרה שייניים בולטות הנם די קלים יש לדאוג לאקווריום מעל 120 ליטר, בקבוצה של 10 דגים (בערך). כדאי שהאקווריום יהיה גדול בשבי להפחית את רמת האגרסיביות ולגדל יותר דגים באקווריום. מומלץ לשים את באקווריום צמחייה, גזעים שורשים, נקיקים ומערות מאחר ובטבע הלהקה מסתתרת במקומות כאלו. החומציות באקווריום צריכה להיות בין 5.5 ל7.5 וטמפרטורת המים המומלצת היא בין 24 ל28 מעלות צלזיוס. יש לדאוג לשאיבות רפש והחלפות מים סדירות כי דג זה מלכלך הרבה.

 

שותפים מתאימים

דג זה הינו דג אגרסיבי ושותפים טובים יהיו דגים בגודלו מאמריקה. דגים קטנים יהיו טרף לדג זה. דגים בגודל של הטטרה שייניים בולטות וגדולים ממנו יהיו דגים טובים גם כן לגידול עמו, שימו לב שהדגים יוכלו להגן על עצמם.

 

זיהוי בין המינים

סנפיריו של הזכר חדים וארוכים יותר מהנקבה ושל הנקבה קצרים ועגולים.

 

רבייה

רבייה נעשתה באקווריומים אך מאוד נדירה. הדגים מטילים את הביצים תוך כדי שחייה דג זה אינו שומר על הביצים והדגיגונים לכן יש להפריד ביניהם הביצים יבקעו בין יומיים לשלושה ימים. אין הרבה מידע על שלב זה ברבייה אך הדגיגים יקבלו ארטמיה מובקעת ויש סיכוי לקניבליזם.

 

מזון מומלץ

דג זה מסתובב כמו בלהקות ואוכל בטבע דגים, עופות קטנים וכל מזון בשרי שיאכל לאכול. באקווריום יש להאכיל אותו במזון בשרי חי כמו חזה עוף דגים קטנים ארטמיות ותולעי דם יהיו בשבילו פינוק, קשה להרגילו למזון ייבש בשרי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן