טלסקופ שחור

שם בעברית

טלסקופ שחור

שם לועזי

Black Moor Goldfish

שם מדעי

Carassius auratus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיוניים

מקור

אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 180 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 28 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

18 – 24 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

טלסקופ שחור הוא אחת הווריאציות של דג הזהב הנודע. טלסקופ שחור מגיע במקור מהמזרח הרחוק, בעיקר מיפן וסין אך כיום מצוי בתפוצה עולמית רחבה עקב ריבוי שבי בכל רחבי העולם. דג הטלסקופ שחור מזוהה בקלות על ידי צבע גוף שחור, זנב מפואר, וזוג עיניו הבולטות אשר הקנו לו את שמו. ווריאציות של טלסקופ שחור ניחנות בצבע גוף שחור מטאלי. כמו רוב הדגים במשפחת הקרפיוניים, טלסקופ שחור הוא דג עמיד אשר יכול להסתדר בטווח רחב של תנאי גידול.

 

גידול באקווריום

תנאי גידול אידיאלים עבור טלסקופ שחור הם אקווריום או בריכת נוי בנפח 180 ליטר לפחות עם מצע דק וצמחי מים עמידים. טלסקופ שחור הוא דג מלכלך, חובה לספק לאקווריום או לבריכה פילטרציה חזקה. טלסקופ שחור הוא דג חופר ויפזר את המצע מידי פעם, לא מומלץ לגדלו עם צמחים עדינים. סלעים וחלוקי נחל יתרמו לשיגשוגו של דג הטלסקופ שחור. למרות האמונה הרווחת, אין לגדל טלסקופ שחור בקערה או צנצנת מאחר ודגים אלה גדלים לגודל עד 30 סנטימטר וימותו תוך זמן קצר בתנאי גידול לא מתאימים.

 

שותפים מתאימים

שותפים מתאימים לאקווריום הם קרפיוניים אחרים, שיוכלו לחיות בתנאים שהיו חי.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים לא אפשרי.

 

רבייה

רביית דגי טלסקופ שחור אפשרית, הנקבה תטיל עד 1000 ביצים אשר יבקעו תוך כשבוע. יש להאכיל את דגיגי הטלסקופ שחור במזון חי בגודל קטן. דגי זהב ובכללותם טלסקופ שחור הם אוכלי כל ויקבלו מגוון רחב מאוד של סוגי מזון לדגים.

 

מזון מומלץ

יש להקפיד לא להאכיל דגי זהב וטלסקופ שחור במשטר מזון הכולל חלבון בכמויות מוגזמות שכן הדבר מעורר מחלות. המזון הנפוץ ביותר והמתאים לדגי זהב וטלסקופ שחור הם מזון דפים יעודי לדגי זהב.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה