טמוצקילה טובה

שם בעברית

טמוצקילה טובה

שם לועזי

Tomocichla tuba

שם מדעי

Tomocichla tuba

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

צ. אמריקאים

מקור

מרכז אמריקה: קוסטה ריקה, פנמה

נפח אק' מומלץ

לפחות 300 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 30 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 30 מעלות

חומציות מים

7 – 8.5 pH

מליחות מים

כללי

טמוצקילה טובה נחשב לדג חדש יחסית והתגלה לראשונה לאנושות בתקופה האחרונה בלבד. הצבעים הבולטים אצל הטמוצקילה טובאההם אפור,חום ומעט שחור ולבן. בנוסף להם, אפשר לזהות אצל דג זה לעיתים גם צבעי כתום ואדום. הטמוצקילה טובה הוא דג מרשים וגדול ומגיע אלינו מנהרות בעלי זרימה חזקה הממוקמים במרכז אמריקה. אצל זכרי הטמוצקילה טובה אפשר לזהות במקרים רבים בליטה מרשימה באיזור הראש.

 

גידול באקווריום

הטמוצקילה טובה דורש עקב גודלו אקווריום בנפח 300 ליטרים לכל הפחות ומים מאוזנים בעלי ערכים מצוינים. בשל בואו מנחלים בעלי זרימות חזקות, יש לדאוג לזרימות ע"י משאבת גלים/מערכת הפילטרציה באקווריום בו הוא משוכן. הטמוצקילה טובה הינו דג גדול ולכן יש לדאוג לחמצון טוב מאוד של המים במיכלו. עיצוב האקווריום מומלץ שיכלול סלעים ושורשים על מנת ליצור מקומות מסתור הכרחיים לדג זה ומצע חולי או גרוס דק.

 

שותפים מתאימים

הטמוצקילה טובה הוא דג גדול ואגרסיבי. על כן, אין לשלבו עם דגים קטנים ושקטים שהרי הם יאכלו. שותפים אופטימליים לטמוצקילה טובה הם ציקלידים ממרכז אמריקה בעלי גודל ורמת אגרסיביות דומה לשלו.

 

זיהוי בין המינים

אפשרי. בדרך כלל הזכרים גדולים מן הנקבות ונוטים לפתח בליטה מרשימה באיזור הראש.

 

רבייה

רבייה: רבייה אפשרית בהחלט. יש לשכן זוג טמוצקילה טובה בוגר במיכל עם תנאים אופטימליים שמיועד לרבייה ולחכות להטלה. לאחר זמן מה הנקבה תטיל בין 150-200 ביצים באיזור שנבחר על ידה מראש. הבקיעה תתרחש לאחר 3-4 ימים מרגע הפריית הביצים והדגיגים ישחו במהרה בחופשיות ברחבי האקווריום.

 

מזון מומלץ

הטמוצקילה טובה הינו אומניבור(אוכל כל) ויאכל מזון צמחי ובשרי כאחד. עם זאת, עיקר תזונתו מורכבת ממזון צמחי וזהו המזון עליו יש לבנות את התפריט של דג זה. מעבר למזון צמחי יבש אפשר להאכיל את הטמוצקילה טובה גם בירקות שונים כדוגמת: חסה, מלפפון וקישוא.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן