טקסס

שם בעברית

טקסס

שם לועזי

Texas Cichlid

שם מדעי

Herichthys cyanoguttatus (Cichlasoma cyanoguttatum

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אמריקה, טקסס ומקסיקו.

נפח אק' מומלץ

לפחות 350 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 30 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 30 מעלות

חומציות מים

5.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

דג הטקסס גדל לגודל של 30 ס"מ (בטבע הוא יגיע לגדלים מעטו יותר גדולים) ומגיע אלינו מאמריקה מטקסס ומקסיקו. דג הטקסס מאופיין בגוף אפור תכלת עם נקודות לבנות אפורות, בנוסף יש לדג מס' גרסאות נוספות בהן הדג בצבע כתום/אדום. דג הטקסס תוקפני מאוד ולא יהי דג חברותי במיוחד.

 

גידול באקווריום

הטקסס דורש אקווריום בגודל של לפחות 350 ליטר עם קרקע חולית עדינה, כדאי גם לשים כמה סלעים ושורשים על מנת לספק לו מקומות מסתור. אם מחליטים לשים צמחים, הם צריכים להיות נטועים טוב שכן הטקסס יסתובב סביבם וינסה לעקור אותם. הטקסס משתמש בחלקי צמחים כמסתור. האקווריום צריך להיות מחולק לטריטוריות על ידי צמחים חזקים אם אפשרי. הטקסס מלכלך לא מעט ויש לעשות החלפות מים של 30-40% בשבוע ושאיבות רפש מסיביות גם.

 

שותפים מתאימים

דג הטקסס הוא דג תוקפני ביותר וישלב בדרך כלל רק עם דגים תוקפניים כמוהו. אוסקרים, פאקואים, פיקוי באס ועוד דגים בגודלו ויותר דגים יתאימו לשילוב עימו.

 

זיהוי בין המינים

די פשוט להבדיל, הנקבה קצת פחות ססגונית מהזכר ובדרך כלל יותר קטנה בצורה משמעותית מן הזכר. הזכרים הבוגרים יפתחו בלוטה על מצחם.

 

רבייה

ציקליד טקסס זקוק למים עשירים בחמצן על מנת להתרבות, הנקבה תשריץ עד כ 500 ביצים על מצע חלק, הזכר יפרה את הביצים ולאחר בקיעתם ההורים ישמור על הדגיגים ולא יתנו לשור עצם להתקרב.

 

מזון מומלץ

דג הטקסס אוכל כל. הוא יאכל מזון צמחי בשרי וחי, מזונו העיקרי הוא בשרי. הוא איכל מזון מסחרי, שרימפסים, דגים ומזונות דומים. מזונות צמחיים יהיו פירות וירוקת כמו מלפפון, צמחים, ענבים, קישוא וכו'.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן