טרופאוס אוליב

שם בעברית

טרופאוס אוליב

שם לועזי

Tropheops olive

שם מדעי

Tropheops sp. Olive

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

צ. מלאווי

מקור

אגם מלאווי, אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 220 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 13 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

25 – 28 מעלות

חומציות מים

7.8 – 8.6 pH

מליחות מים

כללי

הטרופאוס אוליב המכונה גם בתור- "טייגר", המזכיר המבנה גופו את הגרשקי. ציקליד האוליב חי כ- 6 שנים בממוצע ובהתבגרותו הוא יפתח פסים אנכיים בצבע שחור וכתמים כחולים באזור הזימים… הטרופאוס אוליב מגיע אלינו מאגם מלאווי אשר נמצא באפריקה. הטרופאוס אוליב מגיע לגודל של כ- 13 ס"מ.

 

גידול באקווריום

הטרופאוס אוליב צריך אקווריום בגודל 150 ליטר לגידול זוגי ו- 110 ליטר לגידול יחיד אך עם שותפים הוא יצטרך לא פחות מ220 ליטר. הוא ישמח להרבה סלעים ומערות להסתתר בהם ובחלק העליון של האקווריום, גזעים, סלעים, צמחים וכו' יהיו נהדרים לצורך הנושא, הטרופאוס אוליב מרחב שחייה מרווח וגדול.

 

שותפים מתאימים

דגים שיחיו איתו בשלום הם דגים שחיים אתו באגם ובאותו עומק בעלי גודל ורמת תוקפנות דומה, שותפים מעולים יהיו: גרשקי קינגסייז הונגי וכדומה, יש לזכור שזה דג שיאהב שתהיה להקה בסביבתו ויחיה נהדר בלהקה. חשוב לדעת כי בעונת הרביה הזכרים יהיו תוקפניים ביותר אחד כלפי השני אם לא יהיו מספיק נקבות ולכן חשוב לזכור על יחס תקין בין הנקבות לזכרים.

 

זיהוי בין המינים

הזיהוי קשה אך אפשרי, הזכר גדול מהנקבה וכשיהיה מוכן מינית לרביה יפתח נקודה צהובה בזנב התחתון .

 

רבייה

הרבייה קשה אך אפשרית, יש לשכן כל זכר על שלוש נקבות ושהנקבות יהיו בוגרות מהזכר שכן הוא עלול לתקוף גם אותן עם לא יקבל מהן זיווג, יש לתת שפע מקומות מסתור ולשכן באקווריום 270 ליטר ומעלה ולא צפוף אף שהיו רביות בנפחים יותר קטנים עם שותפים (עונת הרביה היא באביב). לעודד רבייה יש למקם חתיכות מלפפון בתוך מערות גדולות וכדים על מנת לעודד הפגשות זוג ורבייה קלה.

 

מזון מומלץ

האוליב יעדיף מזון צמחי ולא בשרי, הוא רגיש מאוד למזון בשרי ולא ייתן את מיטב צבעיו בבגרותו. יש להאכילו במזונות יעודים צמחיים, ירקות (קישוא ומלפפון לדוגמה) יהיו בשבילו כ"פינוק" ומומלצים פעם בשבוע (לא הרבה).

מוצרים רלוונטים מומלצים