טרופאוס איקולה

שם בעברית

טרופאוס איקולה

שם לועזי

Moorii Kaiser Cichlid

שם מדעי

Tropheus sp. Ikola

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם טנגניקה, אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 200 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

24 – 27 מעלות

חומציות מים

7.6 – 8.6 pH

מליחות מים

כללי

מקורו של טרופאוס איקולה הוא בחופיו הסלעיים של אגם טנגניקה באפריקה. טרופאוס איקולה שחור בכל חלקי גופו מלבד פס צהוב אנכי המופיע במרכז גופו. לדג הטרופאוס איקולה תכונה מיוחד המאפשרת לו להסתיר את הפס הצהוב ולהופכו לשחור כמו שאר הגוף כאשר הוא בלחץ. אפשר להבין את מצב רוח הדג על ידי מבט בפס זה, בגדול, ככל שצבע הפס עז יותר, ככה הדג מאושר יותר.

 

גידול באקווריום

כמו שאר דגי הטרופאוס, הטרופאוס איקולה אגרסיבי מאוד כלפי בני מינו וכדי להפיג אגרסיביות זו יש לשכנו בקבוצות של 4-5 פריטים לפחות ביחס של זכר ל 3-4 נקבות. לתנאים אופטימיליים יש לשכנו באקווריום בנפח של לפחות 200 ליטר, בקבוצות גדולות, עם דגי טנגניקה או מאלווי אחרים קטנים ממנו. יש לשלב סלעים באקווריום ועצי סחף על מנת שיווצרו מערות.

 

שותפים מתאימים

עם טרופאוס זה אפשר לשלב דגי טרופאוס אחרים ודגים בגודלו מאגם טנגניקה, כמובן אם כמות הליטרים מתאימה.

 

זיהוי בין המינים

זכרי הטרופאוס נוטים להיות בעלי אף סולד בעוד נקבות נוטות להיות עם אף מעוגל. הזכרים יגדלו בקצב מהיר יותר (בדרך כלל) ויציגו צבעים בוגרים מוקדם יותר. צבעי הזכרים ברוב המקרים חזקים יותר משל הנקבות כתוצאה מהחיזור אחר הנקבות. זכרים בוגרים גם נוטים להיות בעלי גוף עמוק, ואילו הנקבות הם יותר רזות. בעוד מאפיינים אלו עשויים לעזור לחובבים מנוסים, הפיכת הדג והסתכלות על הפפילה היא הדרך הבטוחה ביותר לקבוע את מין הדג, הפפילה של הנקבה יותר עגולה מאשר של הזכר, בעוד של הזכר יותר ארוכה.

 

רבייה

הזכרים הם דיי טריטוריאליים ואגרסיבים בניסיונם לפתה את הנקבות לריבוי, לכן מומלץ להחזיק להקה ביחס של זכר לכל שלוש או ארבע נקבות. כדי להגדיל את סיכויי הרבייה ניתן להשתמש בתולעי דם( קפואות או חיות), לעשות החלפות מים של 20% כל ארבעה ימים.

 

מזון מומלץ

טרופאוס זה כמו כל הטרופאוסים יעדיף מזון צמחי מועשר באצת ספירולינה, מידי פעם ניתן להוסיף לתזונתו ירקות ירוקים כמו חסה, תרד, מלפפון….

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן