טרופאוס בולו פוינט

שם בעברית

טרופאוס בולו פוינט

שם לועזי

Bulu Point

שם מדעי

Tropheus sp. Black bulu point

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

טרופאוסים

מקור

אגם טנגטניקה,אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 250 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

23 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 9 pH

מליחות מים

כללי

טרופאוס בולו פוינט הינו טרופאוס יפה המגיע אלינו מאגם טנגניקה.

 

גידול באקווריום

הטרופאוס בולו טוינט גדול לגודל של כ-15 סנטימטר, לכן נפח האקווריום המומלץ לגידולו הינו 250 ליטר לכל הפחות. מומלץ לשכן להקה של טרופאוס בולו פוינט באקווריום יעודי ללא דגים נוספים, למרות שניתן לשלב דגים מאגם טנגטניקה בעלי מזג וגודל דומה בבגרות. הטרופאוס בולו פוינט מתאפיין בגוף שחור שעליו ישנם מספדקורציה טובה לאיבזור האקווריום תמנה בעיקר אבנים וצמחים שמתאימים לציקלידים-כגון אנוביות וולסנריות. מומלץ לאבזר את האקווריום עם סוג מסוים של אבנים ולא לערבב בכדי לשמור על עיצוב אחיד. עם זאת, יש להשאיר לטרופאוס בולו פוינט מרחב שחייה גדול.המצע המומלץ לטרופאוס בולו פוינט יהיה חולי.ר כתמים בגוון כתום.

 

שותפים מתאימים

ניתן לשלב עם הטרופאוס בולו פוינט גם דגי טנגטניקה בגודל ואופי דומה, אך רצוי לגדל את הטרופאוס בולו פוינט באקווריום יעודי.

 

זיהוי בין המינים

הזיהוי בין המינים בטרופאוס בולו פוינט קשה, ניתן להבדיל לפי הפפילה הגנטית- אצל הזכר היא תיהיה ארוכה וצרה ואצל הנקבה תיהיה קצרה ועגלגלה.מומלץ לשמור על יחס של זכר לחמש נקבות בכדי להוריד את תוקפנות הזכרים

 

רבייה

הרבייה באקווריום הביתי אפשרית,הזכר הדומיננטי "ירקוד" סביב הנקבה,הריקוד יתאפיין ברטיטה חזקה. לאחר מכן,הנקבה תטיל את הביצים ותאסוף אותם אל פיה,לאחר מכן הזכר יפתח מעין נקודה צהובה שתראה לנקבה כמו ביצה והיא תבוא לאסוף אותה. שהנקבה תתקרב מספיק אל הזכר, הוא ישחרר את הזרע אל פיה ויפרה את הביצים.הביצים יבקעו לאחר כחודש בערך, הנקבה תמשיך לשמור על הביצים למרות שמומלץ כבר בשלב זה להפריד את דגיגי הטרופאוס בולו פוינט ולגדלם בנפרד. את דגיגי הטרופאוס בולו פוינט יש להאכיל במזון דפים מרוסק, ובזמן שיהיו מספיק גדולים ניתן לשלב בתזונתם גם ירקות כגון חסה ומלפפון או לסירוגין אצות.

 

מזון מומלץ

בדומה לשאר הטרופאוסים, הטרופאוס בולו פוינט ניזון ממזון צמחי. עקב כך, יש לדאוג להאכילו במזון שבסיסו צמחי. יש לגוון בסוגי המזונות. ניתן לשלב פעם בשבוע מזון חי, אך לא יותר מידי מאחר והטרופאוסים רגישים למחלות מעיים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן