טרופאוס גולדן קזומבה

שם בעברית

טרופאוס גולדן קזומבה

שם לועזי

Golden Kazumba

שם מדעי

Tropheus spec. Moorii, Kazumba

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אפריקה, אגם טנגניקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 250 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 13 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

25 – 27 מעלות

חומציות מים

8 – 9 pH

מליחות מים

כללי

טרופאוס הגולדן קזומבה הוא טרופאוס מדהים שמציג צבעים מרהיבים. מקורו של הגולדן קזומבה הוא בחלקו הדרומי מערבי של אגם טנגניקה שבאפריקה. טרופאוס הגולדן קזומבה מגיע לממדים של כשלושה עשר סנטימטרים, סנפיר גבו של הגולדן קזומבה מאופיין בשני פסים צהוב ואדום ולגופו עיטורים בצבעים אלה. בצעירותו טרופאוס הגולדן קזומבה לא מרשים, הוא בעל צבעים חיוורים ומשעממים אך ככל שהדג מתבגר הוא מקבל גוון אדום וצהוב בעל ניגוד יפיפה.

 

גידול באקווריום

הגולדן קזומבה זקוק לאקווריום בנפח 250 ליטרים לפחות וכמה שיותר מרחב שחייה. מומלץ להחליף מים ולשאוב רפש בתדירות גבוהה. מצע האקווריום צריך ליהיות דק מאחר וטרופאוס הגולדן קזומבה אוהב לקחת אותו בפיו ולפעמים גם לבלוע אותו כדי להעזר בו למטרות עיכול. תמיד מומלץ לשכן דגי טרופאוס בלהקה אחת גדולה באקווריום יעודי רק לזן אחד, אך אם הולכים על שילוב עם זנים אחרים בכל זאת, יש לשלבו עם טרופאוסים ברמת אגרסיביות דומה או דגי טנגניקה אחרים בעלי מזג דומה ותזונה זהה.

 

שותפים מתאימים

 

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים אצל הגולדן קזומבה הוא די קשה. אפשר לזהות לפי הפפילה שאצל הנקבה היא קצרה ועגלגלה ואצל הזכרים היא ארוכה וצרה.

 

רבייה

הטרופאוסים הם דוגרי פה, כאשר הזכר רוצה להזדווג הוא מתחיל להסתובב סביב הנקבה ומתחיל לרטוט בצורה מטורפת, אם פעולה זאת מצליחה הנקבה מטילה ואוספת את הביצים לפיה בזמן זה הזכר מפתח נקודה צהובה על הזנב שנראית כמו ביצה הנקבה חושבת שזאת ביצה ובאה לאסוף את זה אל פיה וכאשר היא מספיק קרובה הזכר משחרר את הזרע ומפרה את הביצים בתוך פיה. אחרי כחודש הנקבה משחררת את הדגיגים לתוך האקווריום, בשביל אחוזי הצלחה מרביים מומלץ לשכן ביחס של זכר אחד על ארבע נקבות.

 

מזון מומלץ

הטרופאוסים הם צמחוניים לכן מומלץ שרוב תזונתם תהיה מבוססת על מזון מסחרי צמחי איכותי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן