טרופאוס רד ריינבו

שם בעברית

טרופאוס רד ריינבו

שם לועזי

Red Rainbow, Kasanga

שם מדעי

Tropheus moorii kasanga

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם טנגניקה, אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 220 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 13 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

8 – 9 pH

מליחות מים

כללי

טרופאוס רד ריינבו הוא אחד ממיני הטרופאוסים המיוחדים והיפים ביותר.

 

גידול באקווריום

אינו מתאים למגדלים מנוסים בשל אופיו האגרסיבי יחסית ורגישותו למחלות כמו בלואט או טפילים במידה ולא קיבל טיפול כהלכה. בטבע, טרופאוס רד ריינבו שוחה באיזורים סלעיים עם רמת חמצן גבוהה. באקווריום הביתי יש לשחזר את תנאים אלה ולהוסיף פילטרציה מעולה על מנת שדג הטרופאוס רד ריינבו המרהיב ישגשג. מומלץ לעודד צמיחת אצות על ידי תאורה חזקה או אור שמש כדי לספק לדג זה אצות טבעיות למאכל. חשוב לספק לטרופאוס רד ריינבו שטח פתוח לשחייה ואקווריום גדול ככל האפשר שכן אלו דגים פעלתנים שאוהבים לשחות. בנוסף חשוב שמצע האקווריום יהיה חולי שכן דגי הטרופאוס רד ריינבו לוקחים את החול לפיהם ומסננים אותו. ניתן לשלב צמחיה עמידה ומרירה כגון אנוביות או אכינדורוס באקווריום. החלפות מים תכופות יובילו לתצוגת צבעים מרהיבים.

 

שותפים מתאימים

טרופאוס רד ריינבו הוא דג להלקה, קבוצה של 12 טרופאוס רד ריינבו תיצור מחזה שאין שני לו באקווריום הביתי ותגרום גם לאורחים שאינם חובבי דגים להתפעל מיופיים. טרופאוס רד ריינבו הוא דג אגרסיבי ומומלץ להחזיקו באקווריום המיועד רק ללהקה של בני מינו או עם ציקלידים אפריקאיים צמחוניים בעלי התנהגות וגודל דומה. הוספת דגים חדשים לאקווריום דגי טרופאוס רד ריינבו מבוסס תסתיים במוות כמעט וודאי. בנוסף, חשוב להכניס את הלהקה בבת אחת שכן בשל טבעם דגי הטרופאוס רד ריינבו עלולים לסרב לקבל חברים חדשים ברגע שהלהקה התבססה.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים רשה עד בלתי אפשרי.

 

רבייה

טרופאוס רד ריינבו הוא דוגר פה, הנקבה תיקח את הביצים הלא מופרות לתוך פיה והזכר יפרה אותם. הדגיגים זקוקים לארטמיה ומזון דפים צמחי איכותי.

 

מזון מומלץ

אחד מההיבטים הקריטיים ביותר בגידול דגי טרופאוס הוא התזונה שלהם. בטבע, טרופאוס רד ריינבו ניזון מאצות, חסרי חוליות וחרקי מים ולכן באקווריום הביתי חשוב לספק לו תזונה מגוונת על בסיס צמחי כגון מזון דפים איכותי, ירקות ירוקים איכותיים וספירולינה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה