כריש אפולו ארוך סנפיר

שם בעברית

כריש אפולו ארוך סנפיר

שם לועזי

Longer Apollo shark fin.

שם מדעי

Luciosoma setigerum

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיוניים

מקור

אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 130 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 20 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

23 – 27 מעלות

חומציות מים

5.6 – 6.5 pH

מליחות מים

כללי

כריש אפולו ארוך סנפיר הוא בין דגי הכריש הלא מוכרים בתחום אך הדג עצמו פעיל מאד ובעל מופע צבעים יפה של גוף כסוף ובעל זנב שקוף אפרפר אשר בקצותיו פס שחור, הפס העליון נמשך קצת לתוך הגוף. מקורו של הדג מקורו של הדג באסיה.

 

גידול באקווריום

רצוי לשכן את כריש אפולו ארוך הסנפיר באקווריום בעל נפח של 130 ליטר ומעלה ובאורך של 120 ס"מ לפחות. אקווריום אשר ידמה ביוטופ בעבור הכריש אפולו ארוך הסנפיר יהיה בעל גזעי סחף ושורשים, יש לשים לב שלא יתפסו שטח שחייה רב שכן הדג שחיין פעיל. את האקווריום יש לחמצן היטב ולדאוג לפילטריזציה מעולה אשר תיצור זרימה חזקה במים. כריש אפולו ארוך הסנפיר לרב יסתדר עם צמחייה עמידה. יש לסגור היטב את האקווריום ולדאוג למכסה כבד שכן כמו רב בני משפחתו כריש האפולו ארוך הסנפיר הוא קפצן מדופלם.

 

שותפים מתאימים

רצוי לשכנו עם מינים בגודלו אשר לא יהוו איום אך ידעו להגן על עצמם. הדג הוא דג להקה ויש לשכנו בקבוצה של 3 דגים ומעלה. כמובן קבוצה גדולה יותר תפחית את תוקפנותו ותתרום להרגשת ביטחון.

 

זיהוי בין המינים

נקבות בוגרות יהיו גדולות יותר ובעלות בטן נפוחה יותר משל הזכרים.

 

רבייה

לא ידוע על רבייה בשבי.

 

מזון מומלץ

הכריש אפולו ארוך הסנפיר יאכל בצעירותו מזון צמחי, ובבגרותו יהפוך לאוכל כל ובעיקר מזון בשרי. ניתן לפנק את כריש אפולו ארוך הסנפיר במזון חי אחת לשבועיים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן