כריש שחור

שם בעברית

כריש שחור

שם לועזי

Black Shark

שם מדעי

Labeo chrysophekadion

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיוניים

מקור

אגני Chao Phraya המקונג וחץ האי המלאה, סומטרה, ג'אווה ובורנאו.

נפח אק' מומלץ

לפחות 500 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 60 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

הכריש השחור הוא בין הכרישים של מים מתוקים הגדולים שיש אשר עשוי להגיע לגודל מרשים של 60 סנטימטר לכל היותר. לכן גם האגרסיביות של הכריש השחור גדולה יותר משל רב הכרישים. צבעו של הכריש השחור כפי ששמו מרמז הוא שחור מתכתי אחיד (פרט לגרסת האלבינו שלו). מקורו של הכריש השחור באסיה, נמצא מעבר לאגני Chao Phraya המקונג וחץ האי המלאה, סומטרה, ג'אווה ובורנאו. בתנאים טובים יגיע ל15 שנים.

 

גידול באקווריום

עקב גודלו המרשים הכריש השחור זקוק לאקווריום בנפח של לא פחות מ-500 ליטר ואורך מטר וחצי ליחידה.נבמידה ורוצים לשכנו בזוג או עם שותפים יש להצטייד באקווריום גדול מ185 ס"מ אורך ומומלץ יותר מ1000 ליטר בדגש על שטח קרקעית ומרחב שחייה גדול. יש לחקות את המקום הטבעי שלו בעזרת גזעים מערות וסלעים אשר לו ייקחו ממנו מרחב שחייה, יש לסדרם כך שיוכל לקבוע לעצמו טריטוריה. יש להימנע גם מסידור חד כדי שהדג לא יפצע, ומסידור לא יציב כי הוא נעשה הרסני כאשר הוא גדול. צמחייה לא ניתנת לשילוב כי היא חלק גדול בתזונת הכריש השחור. בטבע הכריש השחור חי באזורי הנהרות בעלי זרימה חזקה, לכ ניתן להטות את צינורות היציאה של הפילטר כלפי המים ליצירת זרימה והרעדה, ואף להוסיף ראשי כוח או משאבות גלים. חשוב לדאוג למכסה מאחר והכריש השחור הינו קפצן מדופלם.

 

שותפים מתאימים

שילוב עם בני משפחתם לא בא בחשבון! רצוי לשלבו עם דגים תוקפניים בגודלו אשר הינם שוכני מים עיליים. כמו ציקלידים חצי אגרסיביים אמריקאים.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן לזהות בין המינים.

 

רבייה

אין תיעוד של רבייה בשבי.

 

מזון מומלץ

דג רעב מאד, יש לגוון במזונות ולתת לו גם הרבה מזון בשרי איכותי ולפינוק מזון חי כמו תולעים למיניהם וגם מזון צמחי איכותי ולפינוק ירקות מקולפים. להאכיל פעם/שלושה פעמים ביום.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן