לובסטר כחול קובלט

שם בעברית

לובסטר כחול קובלט

שם לועזי

Cobalt Blue Lobster

שם מדעי

Procambarus Alleni

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

סרטנים

מקור

ארצות הברית – ביצות בפלורידה

נפח אק' מומלץ

לפחות 80 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 13 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

20 – 30 מעלות

חומציות מים

7 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

לובסטר כחול קובלט הם הלובסטרים היקרים ביותר בתחביב, הלובסטר ישנה את צבעו לכחול קובלט ברגע שירגיש בנוח עד אז יהיה בצבע חום. הצבע הכחול של הלובסטר הכחול קובלט מתכהה כשהוא מתבגר וילך מצבע כחול בהיר בצעירותו לצבע כחול קובלט מבריק בבגרותו. ניכר כי הרבייה הסלקטיבית מייצרת את הצבעים הכחולים הבהירים אך גם מגבילה את גודלו של הלובסטר הכחול. הלובסטר הכחול קובלט בא ממשפחת הCambarida ומקורו של הלובסטר בכחול קובלט הוא בביצות פלורידה, במרחבי חץ האי של מחוזות לוי ומריון.

 

גידול באקווריום

על מנת לגדל את הלובסטר הכחול קובלט יש להצטייד באקווריום בעל נפח מינימלי של 80 ליטר לפריט בודד ועל מנת לגדלו עם עוד לובסטרים כחולים קובלט יש להצטייד באקווריום בנפח 110 ליטר. כמובן שכמו עם כל הסרטנים יש להצטייד במקומות מסתור לרב מהסיבה שבזמן ההשלה הם פגיעים ואחריה הדגים עשויים להיפגע. אין לשים אם הלובסטר כחול קובלט צמחיה כי הוא יאכל אותה ויש לאטום את מכסה האקווריום היטב. הלובסטר הכחול קובלט זקוק למים קשים של hp 7-7.5 על מנת שהשריון שלו יגדל כראוי ויהיה חזק. יש לדאוג ולשמור על ערכי מים טובים ויציבים ללא אמוניה וניטראט למרות שהלובסטר הכחול קובלט הוא מין קשוח ביותר.

 

שותפים מתאימים

כל זן קטן ממנו ימצא את עצמו כארוחה לכן אין לשכן איתו דגים כלל, למרות כי בזמן החלפת השריון הוא יהפוך לחטיף של כל דג, ברגע שיצא שיריון חדש כל דג יהפך לחטיף. בכל מה שקשור לגידול כמה פרטים באקווריום יש לדעת כי הלובסטר הכחול קובלט הוא תוקפני וטריטוריאלי ביותר כלפי בני מינו ויש לקחת את זה בחשבון ולספק מזון חי בקמות גדולה יותר אשר תשכיח את האגרסיביות שלו ואם זאת יש להגדיל את מספר מקומות המסתור וגודל האקווריום לכ-150 ליטר.

 

זיהוי בין המינים

לזכר יש שתי תוספות קצרות נוספות בחלק האחורי של הרגליים האחוריות ואילו לנקבה אין.

 

רבייה

הלובסטרים הכחולים קובלט מתרבים לאורך כל השנה, הנקבה נושאה את הביצים מתחת לזנבה וברגע שהלובסטר הכחול קובלט בקע ינסה למצוא מערות או סלעים על מנת להסתתר ויהפוך עצמאי. אם המרחב לא מספיק הלובסטרים עלולים לאכול אחד את השני. בדרך כלל עונת הרבייה והבקיעה היא סביב חודש ינואר.

 

מזון מומלץ

הלובסטרים הכחולים קובלט הם אוכלי כל, הם יסננו את האוכל מין הקרקעית באקווריום ובמידה ולא יגיע אליהם אוכל הם יעשו תוקפניים אחד כלפי השני עד שהחלש מבניהם יהפך למזון. כאשר הלובסטר משיל את הנשל יש להשאיר אותו כדי שיאכל אותו ויחזיר לעצמו את החומרים חיוניים שאבדו ובעיקר את הסידן שטמון בנשל.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *