לומברדוי

שם בעברית

לומברדוי

שם לועזי

Kenneyi, Lombardoi

שם מדעי

Pseudotropheus Lombardoi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם מלאווי, אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 300 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

28 – 23 מעלות

חומציות מים

8 – 6.7 pH

מליחות מים

כללי

הלומברדוי בא מאגם מאלווי שבאפריקה, הוא מגיע לגודל של כ- 12 סנטימטרים. הלומברדוי הינו דג אגרסיבי וטריטוריאלי מאוד. צבעיו מאופיינים בצבעי כחול עם פסים לבנים אנכיים או צהוב (תלוי במין) דג זה הינו דג פופולארי מאוד בקרב המגדלים בשל צבעיו המדהימים. יש המתבלבלים בינו לבין הקרולאוס או הדמסוני. כיום הדג נמכר כמעט בכל חנות (גם המוכרים מתבלבלים בינו לבין הקרולאוס או הדמסוני).

 

גידול באקווריום

הלומברדוי בא מאגם מאלווי שבאפריקה ולכן צריך לספק לו אזור מחייה עם הרבה אבנים ומקומות מסתור שידמו את סביבתו הטבעית. נפח אקווריום מינימלי של לא פחות מ- 300 ליטרים. גודלו עד 12 ס"מ והוא צורך מים קשים. ניתן להאכיל את הדג באוכל צמחי ובאוכל בשרי ( לא יותר מידי). חשוב שהטמפרטורה לא תרד מתחת ל- 23 מעלות ולא תעלה על 28 מעלות. יש לשמור על ערכי מים טובים ולספק לו איכות מים טובה ככל היותר. החלפות מים ושאיבות רפש יבוא בחשבון על מנת לשמור על ערכי מים טובים.

 

שותפים מתאימים

הלומברדוי הוא דג להקה ( זכר על כל 4 נקבות ) ומומלץ לספק ללהקה אחת אקווריום יעודי רק להם, וסביר להניח שגם תהינה שם רבייה קלה יותר והאקווריום "יפרח" יותר. בכל מקרה שילוב אדאלי יהיה עם דגים נוספים בגודלו ובאותה רמת תוקפנות, שימו לב על התזונה שהיא אותה תזונה, הכי מומלץ מבונות נוספות.

 

זיהוי בין המינים

נקבת הלומברדוי יותר קטנה מהזכר, נוסף על כך צבעה כחול בהיר עם פסים לבנים אנכיים והזכר הינו צהוב עמוק.

 

רבייה

רבייה באקווריום הביתי אפשרית בהחלט. כדי לזרז את תהליך הרבייה מומלץ להאכיל בתולעי דם, ארטימיות, ועוד (בעקרון כל מזון חי עשיר). הרבייה מתבצעת כמו אצל כל המלאווים. תהליך הרבייה: 1. הנקבה מטילה ביצים. 2. הנקבה אוספת את הביצים לפיה. 3. הזכר מראה לנקבה את ביצי הדמה אשר נמצאים לו על סנפיר השת וברגע שהיא פותחת את הפה הוא משחרר זרע ובכך מפרה את הביצים. 4. הנקבה מחזיקה את ביציה כשלושה שבועות עד חודש בפיה ואז משחררת אותם.

 

מזון מומלץ

הלומברדוי כמו עיקר המלאויים ניזון מאוכל צמחי (שהוא עיקר מזונו). יש להאכילו במזונות יעודים איכותיים בשביל לשמור על צבעיו איכותו וכמובן מערכת העיכול שלו. בנוסף לכך ניתן לפנקו פעם בשבוע-שבועיים בקישוא, מלפפון ועוד ירקות דומים. פעם ב ניתן לפנקו במזונות חיים כמו תולעי דם (אך לא להפריז עם הכמות ).

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *