מוטגואנסיס

שם בעברית

מוטגואנסיס

שם לועזי

Red Tiger

שם מדעי

parachromis motaguensis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מרכז אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 400 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 30 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

26 – 31 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

המוטגאונסיס הוא ציקליד מרכז אמריקאי שבא מנהר ה-מוטגואה ועוד מס' נהרות. ומכן גם בא שמו על שם הנהר המוטגואה. ציקליד המוטגאונסיס,הוא בן דודו של ציקליד היגואר וגם מזכיר אותו לפי צורת הגוף והראש אבל יש ביניהם מס' הבדלים והבולט מביניהם זה הצבעים השונים. לציקליד המוטגאונסיס יש גם שורת פרחים על גופו. וצבעו של הציקליד צהוב אם אפור.

 

גידול באקווריום

עקב גודלו ומזג האוויר שלו, נפח האקווריום הוא מינימום 400 ליטר ומרחב שחייה גדול. דקורציית האקווריום צריכה להיות עד למינימום האפשרי, אבל עדיין חובה לספק הרבה שטחים, מערות ומקומות מחבוא על מנת להוריד את האגרסיביות. יש גם לספק פילטרציה טובה והחלפות מים מרובות בגלל רגישותו לאיכות המים וגם בגלל כמות הלכלוך והצואה שעושה המוטגאונסיס.

 

שותפים מתאימים

בשל תוקפנותו השותפים המתאימים למוטגאונסיס הם ציקלידים מרכז אמריקאים אגרסיבים כגון: ציקליד יגואר, מידאס, טקסס ועוד…

 

זיהוי בין המינים

הנקבה תהיה קטנה יותר מהזכר והצבעים של הנקבה יהיו חזקים בהרבה מאשר לזכר. פיגמנט הצבע האדום יבלוט יותר אצל הנקבה במיוחד בתקופת הרבייה. וסנפירי הגב והשת של הזכר יהיו ארוכים יותר מאשר לנקבה.

 

רבייה

הרבייה אפשרית, יש לשמור על איכות מים מעולה ובזמן הרבייה יש להעביר את הזוג למיכל יעודי בגלל האגרסיביות הרבה שיפגין הזוג. בזמן הרבייה הזכר יתחיל לחזר אחריי הנקבה ויציג את הסנפיר שלו זקוף בשביל להרשים את הנקבה. והנקבה תתחיל להבליט את צבעה האדום. אחרי שהנקבה הסכימה ונענתה לחיזורי הזכר הזוג יתחיל לנקות את משטח ההטלה. הנקבה תטיל בין 1000-2000 ביצים. הזוג ישמור על הביצים בחרף נפשו ובאגרסיביות רבה ביותר.

 

מזון מומלץ

את ציקליד המוטגאונסיס יהיה קשה להרגיל למזון יבש מכיוון שבטבע הוא אוכל מזון חי, הוא אוכל בשר המזון שהוא יאכל בשבי צריך להיות מגוון ומזין ניתן לפנק אותו גם עם מזון חי כמו תולעי דם, חרקים קפואים, בשר בקר טחון, סרטנים ושרימפסים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן