מולטישפינוזה

שם בעברית

מולטישפינוזה

שם לועזי

Rainbow Cichlid

שם מדעי

Herotilapia multispinosa

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מרכז אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 150 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

מולטישפינוזה הוא ציקליד אמריקאי עמיד ומיוחד במינו. מולטישפינוזה מיוחד גם בעובדה שהוא יכול לשנות את צבעי גופו לפי מצב רוחו, לעיתים הוא בצבע זהב ולעיתים כסוף (מכאן מקור שמור באנגלית: ציקליד קשת). זהו אולי הציקליד האמריקאי הקטן ביותר, דג ציקליד מולטישפינוזה מגיע לגודל 12 סנטימטרים בבגרותו. לדג המולטישפינוזה שלוש שיניים במרכז פיו המספקות לו את היכולת לגרד אצות מסלעים בבית הגידול הטבעי שלו. צבע גופו הזהוב, עיניו הכתומות, הסימנים השחורים על גופו והגוונים הכחולים הופכים את המולטישפינוזה לתוספת יפייפיה לאקווריום.

 

גידול באקווריום

אקווריום אידיאלי עבור דג מולטישפינוזה יהיה בנפח 150 לפחות, מצע חצץ דק ושפע סלעים, צמחים ועצים למסתור. צמחים עמידים כגון אנוביות מומלצים. מולטישפינוזה אינו דג שחופר במצע כך שרוב הצמחיה תשרוד ולא יהיו עקירות צמחים.

 

שותפים מתאימים

זהו דג אשר יסתדר עם רוב השותפים לאקווריום, החל מציקלידים אמריקאים ועד לדגי טטרה.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין מולטישפינוזה זכר למולטישפינוזה נקבה קשה, הזכר נוטה ליהיות גדול יותר וסנפיר הזנב שלו בדרך כלל מחודד יותר.

 

רבייה

רביית מולטישפינוזה באקווריום נחשבת קלה, הזוג יצור משפחה גרעינית ולמרות שההורים עלולים לאכול חלק קטן מהדגיגים בדרך כלל הרוב שורדים. נקבת המולטישפינוזה תטיל 600 עד 1000 ביצים בכדים (מומלץ) סלעים או עלי צמחיה רחבים ותדחוף מים לכיוונם באמצעות הסנפירים.

 

מזון מומלץ

אצות מרכיבות את רוב הדיאטה שלו בטבע. מולטישפינוזה הוא אוכל כל וישמח לקבל מזון מסחרי או קפוא כגון מזון דפים, מזון גרגירים, תולעי דם, טוביפקס, פלנקטון וארטמיה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן