מולי בלון

שם בעברית

מולי בלון

שם לועזי

Balloon Molly

שם מדעי

Poecilia latipinna

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

משריציים

מקור

וונצואלה

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 7 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

דג המולי בלון הוא הכלאה (היבריד) בין סוגי מולים שונים. מולי בלון מאופיין בגב קמור ובטן גדולה ועגולה. מולי בלון קיים בווריאציות צבע שונות, שחור, זהוב ולבן. דגי מולי ניחנים ביכולת להתרגל לרמות מליחות גבוהות מהרגיל באקווריום הביתי. עם הזמן, ניתן להרגיל דג זה לחיות במים מלוחים. במים מתוקים כפית מלח גס לכל 5 ליטר מומלצת לשמירה על בריאות מירבית של הדג.

גידול באקווריום

מולי בלון יעדיף אקווריום בנפח של לפחות 100 ליטר, עם הרבה צמחיה עמידה כמו וולסנריה ואנוביות. מולי בלון מצריך מערכת פילטרציה חזקה. זהו דג חזק ועמיד אשר יסתדר בקלות באקווריום קהילתי עם דגים שלווים אחרים בגודלו. ניתן לשלב דקורציות מסוגים שונים עם המולי בלון – גזעים, צמחים, מסלעות, מערות וכדומה אשר יטיבו עימו ויספקו לו תחושה טבעית ומקומות מסתור [שיוכלו לשמש גם את השרצים ולהעלות את סיכוי ההישרדות.

שותפים מתאימים

המולי בלון נחשב לדג רגוע ושליו. ניתן לשלב אותו עם דגי קהילה רגועים נוספים ביניהם- טטרות, קשתות, משריצי חיים אחרים, קורידורסים ועוד.
זיהוי בין המיניםזיהוי בין הזכר לנקבה אפשרי, לזכר סנפירים גדולים יותר ואילו לנקבה סנפירים קטנים ומעוגלים.
רבייההמולי בלון הינו מריץ חיים. הנקבה תשריץ כמה עשרות דגיגים [10-60 במספר] כל שמה שבועות- חודשיים. על מנת להעלות את אחוזי השרידה יש לאבזר את האקווריום בדקורציה שתשמש כמקום מסתור כמו לדוגמא סלעים וצמחים חיים. הדגיגים יזונו משאריות מזון, ניתן לפורר את מזון ההורים כך שישמש גם אותם.

מזון מומלץ

המולי בלון הינו אוכל כל. ניתן להאכילו במזון בשרי וצמחי. תזונה טובה למולי בלון תכלול מספר מזונות מסחריים ומידי פעם מזון חי כתוספת למזון הרגיל.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה