מונו

שם בעברית

מונו

שם לועזי

Mono Sebae

שם מדעי

Monodactylus sebae

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דגים אחרים

מקור

אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 280 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 25 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

דג המונו מגיע אלינו מאפריקה, תפוצתו הנרחבת ביותר היא בחופי מערב אפריקה . גופו של דג המונו בצורת יהלום, צבעו כסוף עם קו שחור אשר מכסה את עיניו. צבעו דוהה עם התבגרות הדג, דג המונו נע בצורה עדינה באקווריום ומוסיף הרבה יופי ועדינות לאקווריום, דג המונו הוא דג מים מליחים, בצעירותו ניתן לגדל אותו במים מתוקים אך ככל שהוא מתקרב לבגרות כך גדל הצורך בלהמליח את מי האקווריום בו הוא נמצא. בבגרותו חוסר מלח באקווריום עלול להוביל למוות הפתאומי. דג המונו מתרבה במים מלוחים ולא במים מתוקים.

 

גידול באקווריום

דג המונו צורך אקווריום עם מרחב שחייה גדול ועם מקומות מסתור רבים כגון: שורשים מסלעה צמחיה וכ'ו… כמו כן יש להשתמש בזרמים חזקים באקווריום. דג המונו צורך אקווריום בנפח של 150 ליטר מינימום לפריט יחיד בוגר, אך עם שותפים או כאשר מדובר בזוג דגי מונו , יש לגדלם באקווריום של החל מ 280 ליטרים. דג המונו נוטה ללכלך את מי האקווריום (בגלל הפרשותיו- צואה, מזונו, וכדומה) לכן יש להצטייד בפילטר חזק, בנוסף לכך מומלץ לעשות החלפות מים של 20% פעם בשבוע, עם שאיבות רפש פעם בשבועיים על מנת לשמור על בריאות הדג.

 

שותפים מתאימים

יש לשלבו עם דגים תוקפנים כמוהו ודגי מים מליחים. בבגרותו ניתן לשלבו גם במרינה של מלוחים וכמובן במליחים.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן להבדיל בין המינים.

 

רבייה

אין מידע על רבייה בשבי.

 

מזון מומלץ

בטבע דג המונו ניזון מ מזון צמחי. ובאקווריום הביתי דג המונו יאכל הכל ממזון צמחי ועד מזון בשרי, יש להאכיל את דג המונו במזון צמחי וגם במזון בשרי על מנת לשמור על בריאות הדג, ניתן לפנק את דג המונו בתולעי דם.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן