מטיניס מנוקד

שם בעברית

מטיניס מנוקד

שם לועזי

Spotted Metynnis

שם מדעי

Metynnis lippincottianus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

דרום אמריקה ( האמזונאס בברזיל ), גיאנה

נפח אק' מומלץ

לפחות 80 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 13 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

30 – 22 מעלות

חומציות מים

7.5 – 5.5 pH

מליחות מים

כללי

המטיניס המנוקד מגיע מהאמזונאס, דרום אמריקה- גיאנה. הדג נחשב יחסית שקט ולא תוקפני. המטיניס המנוקד גדל לגודל של כ- 13.5 סנטימטרים. נדיר למצוא את הדג בחנויות. יש המתבלבלים בינו ל-"סילבר דולר" שמאוד דומה לו, לכן יש לשים לב. נפח מיכל מינימלי לדג הוא 80 ליטרים, יש לאכלס 4-6 יחידות באקווריום כדי שירגישו בטוחים. הדג ממשפחת החריתיים.

 

גידול באקווריום

לדג יש לספק מיכל של 80 ליטר ליחידה אך יש לשים מינימום 4-6 יחידות באקווריום והנפח הדרוש להם הוא מיכל של כ- 160 ליטר ומעלה. טווח הטמפרטורות שמתאים לדג הוא 22 מעלות עד 30 מעלות צלזיוס. טווח החומציות/PH שמתאים לדג הוא 5.5 עד 7.5. יש לספק לדג זה איכות מים טובה ופילטרציה איכותית. יש לדאוג לדקורציה מתאימה כגון סלעים, גזעי סחף וכו.. אם מעוניינים בצמחייה יש לדאוג לצמחים מהירי גדילה וחזקים, צמחים צפים יגרמו להם לתחושת ביטחון.

 

שותפים מתאימים

ניתן לשלב עם דגים לא תוקפניים ולא דגים שיכנסו לפיו הדג. הוא יכול לאכול דגים קטנים. דגי להקה גדולים יהיו שילוב נפלא עורם.

 

זיהוי בין המינים

לרוב סנפיר האנאלי של הזכר יותר ארוך ויהיה יותר כתום מאשר אדום.

 

רבייה

לא נוסתה רבייה באקווריום הביתי. בטבע ביצי הדג בוקעות לאחר יומיים שלושה. הזוג יטיל את הביצים על שטח ארוך וינטשו את הביצים בשטח ללא בקרה.

 

מזון מומלץ

ניתן להאכיל דג זה בכל, הוא לא יסרב לאוכל חי מסחרי או קפוא. ניתן להאכיל במלפפון או קישוא ועוד ירקות מידי פעם. מזון בשרי יבש או קפוא יהיה נפלא עבורם בנוסף.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן