מקורן ליצני

שם בעברית

מקורן ליצני

שם לועזי

Southern harlequin Halfbeak

שם מדעי

Nomorhamphus liemi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

משריצים

מקור

אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 9 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

15 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

המקורן הליצני הוא דג מיוחד במינו מכוון שהוא משריץ חיים! הוא לא מטיל ביצים, השרצים יוצאים חיים מגופו. מקורו באיי סולבסי. המקורן מתאפיין בגוף ארוך וקרן בפניו המבשרת על שמו- מקורן ליצני. צבע גופו של המקורן כסוף-אפרפר.

גידול באקווריום

המקורן הליצני גדל לגודל של 9 ס"מ ולכן דורש אקווריום בנפח של 100 ליטר לפחות. צמחייה חיה תטיב עימו. עם זאת יש לדאוג לפלטרציה איכותית ומרחב שחייה גדול. המקורן הליצני אינו אוהב תוספת מלח למים ולכן המלחת המים עלולה לפגוע בו. החלפות מים סדירות יטיבו עם בריאותו.

שותפים מתאימים

המקורן הליצני הינו דג שקט ורגוע. יש לדאוג ליחס של זכר אחד על שתי נקבות. ניתן לשלב עם המקורן קשת רחבה של דגי נוי קהילתיים ממשפחות רבות, ביניהם קשתות, משריציים נוספים, שוכני קרקעית, טטרות ועוד.

זיהוי בין המינים

בכדי להבדיל במינו של המקורן הליצני אפשר לראות שלזכר גונופודיום, "איבר מינם" של כל זכר ממשפחת "משריצי החיים" והוא יותר מפואר וצבעוני, בניגוד לנקבה.

רבייה

רבייה מתרחשת כמעט בכל מצב, המקורן הליצני ידוע ברבייתו הקלה באקווריום. הזכר יפגין מופע צבעים סביב הנקבה ויסתובב סביבה.השרצים ילוודו לאחר חודש וחצי- חודשיים. הנקבה תשריץ עד 20 דגיגים. מומלץ להעבירם למיכל אחר על מנת להבטיח את הישרדותם עד כמה שאפשר, ומי שרוצה "לתת לטבע לעשות את שלו" יש להוסיף פריטים באקווריום שישמשו כמקום מסתור. מומלץ להאכיל את השרצים בארטמיה אך אפשר להאכילם גם במזון פירורים או לפורר את מזון ההורים. יש לבצע החלפות מים באקווריום השרצים כדי לשמור על בריאותם.

מזון מומלץ

המקורן הליצני הינו אוכל כל. ניתן להאכילו במזון מסחרי. מזון חי יעודד את הרבייה- זחלי יתושים, תולעי דם, ארטמיה ועוד.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה