ניאון מוזהב

שם בעברית

ניאון מוזהב

שם לועזי

Golden Neon Tetra

שם מדעי

Paracheirodon innesi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 4 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

5 – 9 pH

מליחות מים

כללי

ניאון מוזהב הוא דג יפה ובוהק שפותח באמצעות רבייה סלקטיבית. תכשיט קטן זה מתהדר בגוף בצבע זהב המוסיף יופי ועניין לאקווריום הקהילתי. ניאון מוזהב מתבלט בין שאר סוגי הנאונים בשל צבעו. דג פופולארי זה מגיע במקור ממקורות מים מתוקים בנחלים בדרום אמריקה.

 

גידול באקווריום

זהו דג עמיד למדי המתאים למתחילים בתחביב. ניאון מוזהב הוא תוספת יפה לכל אקווריום צמחיה. לשחזור של תנאי המחיה של דג הניאון המוזהב באקווריום הביתי יש לשלב סלעים, עצים וצמחיה על מנת לספק לו מקומות מסתור. ניאון מוזהב ישגשג במים חומציים במקצת ובעלי פרמטרים קבועים לאורך זמן. גודל מיכל החל מ-50 ליטרים עם מרחב שחייה ומקומות מסתור, יש לדאוג לדקורציית גזעי סחף ליצירת מקומות מוצלים קשה החלפות מים סדירות, שמירה על איכות מי האקווריום.

 

שותפים מתאימים

יש לשלבו עם דגים רגועים ושקטים, לדוגמה ניאונים כמוהו וטטרות.

 

זיהוי בין המינים

 

 

רבייה

על מנת להרבות דגי ניאון מוזהב יש להפריד זוג לאקווריום המיוחד לרבייה, ללא תאורה בתחילה ולהגביר את האור בהדרגה עד שהרבייה מתחרשת. קשיות המים צריך ליהיות פחות מ4dKH ואוכל חי כגון זחלי יתושים הוא זרז רבייה מצויין. יש להסיר את ההורים לאחר שהביצים הוטלו מאחר והם יאכלו אותם. הביצים יבקעו בתוך כ30 שעות. ניאון מוזהב יקבלו סוגי מזון רבים כגון ארטמיה, תולעי דם ומזון דפים איכותי.

 

מזון מומלץ

ניאון מוזהב יקבלו סוגי מזון רבים כגון ארטמיה, תולעי דם ומזון דפים איכותי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן