ניקרגואנסיס

שם בעברית

ניקרגואנסיס

שם לועזי

Nicaragua Cichlid

שם מדעי

Hypsophrys nicaraguensis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מרכז אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 300 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 25 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

23 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

הניקרגואנסיס מגיע אלינו מאגמים ומנהרות בעלי זרימה חלשה בניקרגואה ובקוסטה ריקה שבמרכז אמריקה.

 

גידול באקווריום

הוא דורש אקווריום בנפח 300 ליטרים לפחות, חצץ חולי ושפע דקורציות כגון: סלעים, אבנים, גזעים, ענפים, כדים ועוד. כל צמח שיישתל- יאכל או יעקר ממקומו.

 

שותפים מתאימים

ניתן לשלב את הניקרגואנסיס עם ציקלידים מרכז אמריקאים בגודלו, יחסית תוקפניים וטריטוריאליים.

 

זיהוי בין המינים

לזכר צבעי ירוק וכתום מטאלים ואילו לנקבה צבעים פחות בוהקים. הזכר גדל לגודל של כ25 ס"מ ואילו הנקבה ל20 ס"מ בלבד. בנוסף לכך, בבגרות הזכר מפתח בליטה קטנה בראשו.

 

רבייה

רבייתו של הניקרגואנסיס אפשרית, דג זה מטיל בתוך מערות. יצירת זוג אינה דבר קל במיוחד, כיוון שדגים אלו אגרסיביים מאוד כלפי בני מינם. האופציה הטובה ביותר היא לשכן קבוצה של שישה פרטים צעירים ולחכות ליצירת זוג באופן טבעי. רצוי להאכיל במזון חי מגוון כדי לעודד את הדגים להתרבות. כאשר זוג דגים בונה טריטוריה ומבריח את כל השאר יש לבודד אותם לאקווריום משלהם. הזוג יישאר ביחד לתמיד. הנקבה תבחר מערה ותטיל בה את הביצים, עליהם תשמור עד שיבקעו (לאחר יומיים-שלושה) וישחו באופן חופשי (3-5 ימים). מנקודה זו ההורים ישתפו פעולה בגידול ובשמירה על הדגיגים. הדגיגים יזונו בעיקר מארטמיה עד שיגדלו מספיק כדי לאכול מזון יבש.

 

מזון מומלץ

הניקרגואנסיס אינו בררן במיוחד בתזונתו ויקבל את מירב המזונות שיוצעו לו- מגוון מזונות פתיתים, גרגירים וקפואים (כמו: תולעי דם ושרימפס). בנוסף רצוי לגוון את תזונתו עם מזונות צמחוניים עם ספירולינה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן